Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Deputeti i VV-së, Hotit për xhandarët serbë: Avdullah çu se u ba sabah!

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosjes, Eman Rrahmani, ka thënë se reagimi i sotëm i Kryeministrit Avdullah Hoti për hyrjen e xhandarëmisë serbe është i vonuar.

  “Avdullah qu se u bo sabah!”, ka shkruar ai.

  “Dje xhandarmeria serbe hyri në territorin e Republikës së Kosovës, duke cënuar sovranitetin dhe integritetin territorial të Kosovës. Reagime të tilla të z. Hoti, përveç që janë të vonuara tregojnë edhe mos interesim për ruajte të integritetit territorial të Kosovës”.

  “Kjo qeveri ilegale duhet të largohet sa më shpejt. Nuk asnjë arsye asnjë deputet për të mos e votuar mocionin e mosbesimit ndaj kësaj qeverie”.

  The Victor vjen me këngë të re “Got U”
  Nga Rubrika
  Lajme31 Mars 2023
  Në 24-vjetorin e Masakrës së Pastaselit, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bëri homazhe te lapidari dhe varrezat e dëshmorëve. Së...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Policia e Shtetit në Shqipëri e ka arrestuar një kosovar në Pikën Kufitare në Morinë. Personi i arrestuar ishte në kërkim ndërkombëtar...
  Lajme31 Mars 2023
  Safe Journalist, Platforma Rajonale e Ballkanit Perëndimore, sot ka reaguar për gjuhën e përdorur nga Blerim Vela, shef i stafit të Presidentes...
  Të tjera
  Lajme31 Mars 2023
  Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut (KMDLNj) ka reaguar pas vendimit të Zyrës së Rregullatorit të Energjisë...
  Lajme31 Mars 2023
  Shefi i Zyrës së BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog, ka dënuar ashpër djegien e tri veturave me targa RKS, duke thënë se...
  Lajme31 Mars 2023
  Shoqata Sindikale e QKUK-së ka shprehur pakënaqësinë lidhur me situatën e krijuar tek punonjësit shëndetësorë ë shkak të mos përfshirjes së shtesave...
  Lajme31 Mars 2023
  Nëpër xhami do t’u bëhet thirrje besimtarëve t’i bashkohen “Marshit për drejtësi” Bashkësia Islame e Kosovës i ka dhënë përkrahje marshit për...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Së paku pesë automjete dhe disa dhjetëra forca speciale, me automatikë dhe parzmore, ndodhen para qendrës tregtare “Skopljanka” në lagjen “Aerodrom Skoplje”,...
  Lajme31 Mars 2023
  Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, incidentet e fundit në veri ka thënë se janë tregues serioz se...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.