Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Deputeti i LDK-së kujton babain në 20 vjetorin e vrasjes: Dorasit dhe urdhërdhënësit ende të lirë

  FrontOnline
  23 Korrik 2020

  Sot, janë bërë plotë dy dekada nga njëra prej vrasja e zyrtarit të LDK-së, Shaban Manaj.

  Djali i tij, deputeti Shkëmb Manaj, e ka kujtuar babain, ku përmes një postimi postimi në Facebook ka shkruar se edhe pas 20 vitesh drejtësia ende nuk e ka dhënë verdiktin e saj për t’i zbuluar dhe dënuar dorasit dhe urdhërdhënësit.

  Postimi i tij:

  20 VJET !

  Sot, u bënë plotë dy dekada nga njëra prej vrasjeve me makabre me motive politike, ajo e babait tim, Shaban Manaj.

  Drejtësia ende nuk e ka dhënë verdiktin e saj për t’i zbuluar dhe dënuar dorasit dhe urdhërdhënësit. Por, ne prapë shpresojmë dhe besojmë në drejtësi. Sepse shpresa dhe besa nuk duhet të humbet asnjëherë.

  Ne jemi krenar me veprën tënde, baba !

  Vepra juaj është vlerësuar nga populli dhe institucionet shtetërore të Republikës së Kosovës dhe Republikës së Shqipërisë.

  Prandaj, në këtë përvjetor jubilar, nderimi dhe falënderimi i takon:

  mikut Tuaj, Presidentit historik dr. Ibrahim Rugova i cili iu ka dekoruar me Urdhërin e Artë të Gjergj Kastriotit -Skënderbeut në vitin 1999, ndërsa në vitin 2004 me Urdhërin e Artë të Pavarësisë.

  Presidentit të Republikës së Shqipërisë, z. Bujar Nishani, i cili iu ka dekoruar me Urdhërin e Artë të Shqiponjës.

  Presidentes së Republikës së Kosovës, znj. Atifete Jahjaga, e cila iu dekoroj me dekoratën me të lartë të shtetit të Kosovës, Urdhërin Hero i Kosovës.

  Prandaj, pusho i qetë në dheun e Kosovës sepse Ju keni jetuar dhe keni vdekur, me nder për Istogun dhe për Kosovën. Kjo është trashëgimia me e mirë që një prind, një intelektual i mirëfilltë dhe një patriot i natyrshëm, e lënë për popullin dhe vendin e vet, në këtë kuadër edhe për familjen e tij.

  Ne i përmbahemi parimit Tuaj jetësor: vetëm puna me nderë na arsyeton para Atdheut, para popullit dhe para Zotit.

  Zoti ju bekoftë, HERO!

   Petrol Company  prin me çmime me të lira në derivate dhe shumë oferta të tjera
  Nga Rubrika
  Lajme09 Qershor 2023
  Ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu ka mohuar se sot është ndaluar nga KFOR-i për ta vizituar në zyrën e tij kryetarin e...
  Lajme09 Qershor 2023
  Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka folur për raportimet e shumta për mundësinë e vendosjes së sanksioneve ndaj Kosovës nga SHBA dhe...
  Lajme09 Qershor 2023
  Këshilltarja politike për Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc në Qeverinë e Kosovës, Ardita Sinani ka reaguar pas lajmit për arrestimin e kreut të Shtëpisë...
  Të tjera
  Lajme09 Qershor 2023
  Blerim Vela, shef i stafit të presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, ka njoftuar të premten se Policia e Serbisë e ka arrestuar...
  Lajme09 Qershor 2023
  Mbrëmjen e së enjtes Tregu i Gjelbër në Prishtinë u kaplua nga zjarri. Vendi shumëngjyrësh ku ekspozoheshin shumë produkte, u bë shkrumb...
  Bota/Rajoni09 Qershor 2023
  Një aksident i rëndë ka ndodhur në qendër të Rrogozhinës, ku drejtuesi i një mjeti ka aksidentuar dy fëmijë dhe më pas...
  Lajme09 Qershor 2023
  Një aksident trafiku ka ndodhur në fshatin Brod të Shtërpcës, ku janë lënduar dy persona. Këtë për Front Online e ka konfirmuar...
  Lajme09 Qershor 2023
  Kryetari i Zveçanit, Ilir Peci, tash e dy javë pozitën e tij po e ushtron nga zyra e gjendjes civile në fshatin...
  Lajme09 Qershor 2023
  KEDS ka njoftuar se gjatë ditëve të ardhshme do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa qytete të Kosovës. Në njoftimin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.