[wp-story]

Lajme

Deputeti i LDK-së e paralajmëron Haradinajn: Po i bën disa huqje, por mësohet, mësohet kysmet!

Deputeti i LDK-së e paralajmëron Haradinajn: Po i bën disa huqje, por mësohet, mësohet kysmet!
00:08 | 27 Nëntor 2020

Deputeti i LDK-së, Faton Bislimi ka reaguar naj zhvillimeve të fundit në diplomacinë kosovare.

Ai ka shkruar “kafshatë që skapërdihet është diplomacia”.

“Prandaj, nuk kem pse me u habitë që kjo zonja që sot e udhëheq këtë Ministri po e vazhdon rrugën e trasuar nga disa pararendës të saj, ani pse procedurat pak po i huçë nganjëherë, po mësohet, mësohet kysmet!”, ka shkruar ai.

Reagimi i plotë:

Kafshatë që nuk kapërdihet është diplomacia; kafshatë që të mbetet në fyt, por ta çon te poshtë Ministria, kur ka Ministra si ky zotniu që: mbesën, këshilltarët rend e skej, sekretareshën, depoistin, shoferin… krejt t’i ka bërë diplomatë, konsujë e ambasadorë! EHooo!!!

Veç nuk e dijtëm a kanë “kukuru” këta në këto pozita hiq a jo? Po nejse, se kualifikimet garant nuk iu kanë mungu, si psh depoist e diplomat, kanë do shkronja të përbashkëta…

Prandaj, nuk kem pse me u habitë që kjo zonja që sot e udhëheq këtë Ministri po e vazhdon rrugën e trasuar nga disa pararendës të saj, ani pse procedurat pak po i huçë nganjëherë, po mësohet, mësohet kysmet!

Bonus dhe Premium Kartela të cilat po i ofron Petrol Company, kartelat më të kërkuara nga klientët

Të tjera