×
 • Ekonomi
 • Ekonomi

  Deputetët e PDK-së “peshojnë” rreth 9.5 milionë euro

  FrontOnline
  11 Gusht 2020

  Secili nuk i ka nga 2-3 milionë euro pasuri, por janë disa deputetë të PDK-së që kanë deklaruar pasuri milionëshe.

  Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë pasuri rreth 1 miliardë euro

  Ndër deputetët më të pasur të subjektit politik që udhëhiqet nga Kadri Veseli është deputetja Blerta Deliu-Kodra, e cila në formularët e deklarimit të pasurisë ka deklaruar se ka pasuri në vlerë prej rreth 1.4 milion euro.

  Hiç më keq më pasuri nuk qëndron edhe ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, i cili ka deklaruar pasuri në vlerë prej rreth 1.2 milion euro, raporton portali “Front Online”.

  Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, partia e së cilit i ka 24 deputetë në Kuvend, ka deklaruar pasuri prej rreth 215 mijë euro, ndërsa shefi i grupit parlamentar, Bedri Hamza, ka pasuri prej rreth 283 mijë euro. /Front Online/

  Rreth 13 milionë euro pasuri kanë deputetët e “Vetëvendosjes”

   

   

   

  Comodita me dyshekët e saj në Panairin MOW, fiton klientë të rinj në Gjermani
  Nga Rubrika
  Ekonomi03 Dhjetor 2023
  Kosova e Shqipëria u afruan edhe më shumë mes veti këtë vit. Shkëmbimi tregtar mes dy vendeve u rrit në periudhën janar-shtator...
  Ekonomi02 Dhjetor 2023
  Kosova i është bashkëngjitur shteteve si ShBA, Norvegji, Republika Çeke, Qiproja, Republika Domenikane e Islanda duke u bërë pjesë e Aleancës së...
  Ekonomi02 Dhjetor 2023
  Analistë politik në vend thonë se Kosova rrezikon t’i humb mbi 500 milionë euro fonde nga BE-ja nëse nuk largohen gjatë këtij...
  Të tjera
  Vip04 Dhjetor 2023
  Gjatë spektaklit ‘Prime’ të Big Brother VIP Kosova, opinionistja Anita Haradinaj ka komentuar raportin aktual mes Santianës dhe Bucit. Ajo është zotuar...
  Vip04 Dhjetor 2023
  Opinionisiti i Big Brother VIP Kosova, Bledi Mane ka komentuar për situatën e Bucit dhe Santianës, ku ka përfshirë edhe banorët e...
  Vip04 Dhjetor 2023
  Pas marrjes së letrës nga i dashuri i Santianës, Bucit i është kërkuar të ndajë mendimin e tij rreth kësaj. Buci ka...
  Vip04 Dhjetor 2023
  Gjatë spektaklit ‘Prime’ të Big Brother VIP Kosova, është transmetuar një video material me protagonistë, dy personazhet më të komentuara këto ditë...
  Vip04 Dhjetor 2023
  Santiana sonte ka marrë një letër nga i dashuri i saj, ku përpos zhgënjimit, ai shfaqi edhe mbështetjen për të. Ai i...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Avokati i njohur Besnik Berisha, ka thënë se vrasesi armën me të cilën e ka vrarë Liridonën e kishte fshehur në sanë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.