×
 • Lajme
 • Front TV
 • Front TV

  Deputetët e Listës Serbe largohen nga seanca e Kuvendit

  FrontOnline
  27 Qershor 2024

  Deputetët e Listës Serbe ishin të pranishëm sot në Kuvendin e Kosovës.

  Por, ata u larguan pak momente pasi nisi seanca plenare.

  Veprimet e tilla të deputetëve të LS-së janë tashmë të njohura.

  Ata zakonisht vijnë në seancë kur ka ndonjë temë që i prek interesat e tyre, ose kur përafrohet koha kur ata mund ta humbasin mandatin e tyre.

  Dhe sipas ligji kur një deputet nuk merr pjesë rregullisht në seancë, ai e humbet mandatin e tij.

  Sot, Kuvendi i Kosovës po e mban një seancë plenare ku po trajtohen 32 pika.

  “Strategjitë t’i lënë përjashta, ta shijojnë këtë eksperiencë të paharrueshme”, u thotë Bruno banorëve të rinj
  Nga Rubrika
  Lajme13 Korrik 2024
  Kosova si shteti më i ri evropian krenohej me popullsinë më të re. Mirëpo kjo popullsi ka nisur të plaket. Dhe Kosova...
  Lajme13 Korrik 2024
  Ministria e Infrastrukturës, Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor ka bërë të ditur se ka marrë masa idhur me qarkullimin e automjeteve në vend...
  Lajme13 Korrik 2024
  Kryetari aktual i Bujanocit, Nagip Arifi edhe pas mbajtës së zgjedhjeve të 3 qershorit, thotë se nuk janë mundësitë që shqiptarëve t’iu...
  Të tjera
  Lajme13 Korrik 2024
  Shtetet e Bashkuara thanë se Rusia po kërkon të shfrytëzojë tensionet ndëretnike në rajonin e Ballkanit Perëndimor, me qëllim që të krijojë...
  Lajme13 Korrik 2024
  Presidentja Vjosa Osmani ka bërë të ditur se në margjinat e Samitit të NATO-s është takuar me Sekretarin e ri të Jashtëm...
  Lajme13 Korrik 2024
  Policia e Kosovës ka kërkuar ndihmën e qytetarëve për arrestimin e të dyshuarve për plagosjen e mbrëmshme në Pejë. Të dyshuar janë...
  Lajme13 Korrik 2024
  Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 2337 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe...
  Lajme13 Korrik 2024
  Informacionet e pakta lidhur me sekuestrimin e pronave të kryekriminelit serb, Milan Radoiçiq në veri të vendit, po konsiderohet rrezik për ndonjë...
  Lajme13 Korrik 2024
  Fituesi i zgjedhjeve në Bujanoc, Arbër Pajaziti, thotë për Front Online se janë partitë serbe ato që vendosin për kryetarin e ri të Komunës,...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.