Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Deputetët e AAK-së në seancë, pa maska pa distancë

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Në Kuvendin e Kosovës është duke u mbajtur interpelanca ndaj kryeministrit Avdullah Hoti.

   

  Edhe pse numri i madh i rasteve në Kosovës po vazhdon të rritet dita ditës. Institucionet vazhdimisht bëjnë thirrje për mbajtje te distancës, maskës e higjienës. Mirëpo një gjë e tillë po neglizhohet në institucionin më të madh në vend, atë të Kuvendit të Kosovës.

  Derisa, deputetja Time Kadrija është duke bërë pyetje, deputetët Daut Haradinaj e Arber Tolaj, shihen mbrapa saj duke bërë muhabet shumë pranë në njëri-tjetrit, pa maska e pa distancë. 

  EKSKULZIVE: Art Motion dhe Klan Kosova fitojnë të drejtën televizive të Superligës, Ligës së parë si dhe Kupës së Kosovës 
  Nga Rubrika
  Lajme23 Mars 2023
  Ministria e Shëndetësisë, ka konfirmuar se është shfuqizuar lista e barnave esenciale. Përmes një njoftimi dërguar mediave, nga kjo ministri kanë bërë...
  Lajme23 Mars 2023
  KEDS ka njoftuar se nesër do të ketë punime të domosdoshme për siguri të sistemit në disa disa zona të qyteteve të...
  Lajme23 Mars 2023
  Zv/kryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi ka reaguar pasi në Komitetin e Parlamentit Evropian për Liritë Civile, Drejtësi dhe Çështjet e Brendshme, është...
  Të tjera
  Lajme23 Mars 2023
  Gjykata Themelore në Prizren ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh ndaj një personi të dyshuar për dhunim, transmeton Front Online....
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump, mblodhi 1.5 milionë dollarë në tre ditë pasi pretendoi se do të arrestohej. Megjithatë, arrestimi nuk u...
  Lajme23 Mars 2023
  Ambasada e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, ka thënë se Kosova ka qendrën më të mirë në Evropë të trajnimit për kërkim-shpëtim....
  Sport23 Mars 2023
  Kombëtarja shqiptare ka vijuar përgatitjet për sfidën e parë të kualifikuesve të Europianit 2024 ndaj Polonisë, që luhet më 27 mars në...
  Vip23 Mars 2023
  Nita është banorja që para 1 jave hapi kutinë e Pandorës dhe dërgoi në nominim Kristin dhe Qetësorin ose Oltën dhe Kiarën....
  Lajme23 Mars 2023
  Kryetari i PSD-së, Daran Molliqaj e ka falënderuar kreun e Nismës, Fatmir Limaj për përkrahjen që do t’i japë kësaj partie në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.