Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Dënohet me 15 vjet burg pasi vrau dhe hëngri nënën e tij

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Spanjolli Alberto Sanchez Gomez (28) është dënuar me 15 vjet e pesë muaj burg pasi vrau nënën e tij dhe hëngri eshtrat e saj.

  Ai u arrestua më 21 shkurt 2019 pasi policia gjeti pjesë të trupit rreth shtëpisë së nënës së tij.

  Gjykata hodhi poshtë argumentet e Sanchez se ai ishte duke përjetuar një episod psikotik në kohën e vrasjes.

  Sanchez gjithashtu është urdhëruar t’i paguajë vëllait të tij 60.000 euro si kompensim.

  Policia arriti në shtëpinë në Madridin lindor në shkurt 2019 pasi një mik ngriti shqetësime në lidhje me mirëqenien e Maria Soledad Gomez, e cila ishte në të 60-at.

  Gjatë gjykimit, gjykata dëgjoi se Sanchez kishte mbytur nënën e tij gjatë një mosmarrëveshjeje. Ai pastaj e copëtoi dhe hëngri pjesë të trupit të saj gjatë dy javëve në vijim, së bashku me qenin e tij, raporton Daily Mail.

  Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni26 Mars 2023
  NATO ka kritikuar Rusinë për retorikën e saj bërthamore “të rrezikshme dhe të papërgjegjshme” lidhur me vendosjen e mundshme të armëve bërthamore...
  Bota/Rajoni26 Mars 2023
  Politikanja serbe Rada Trajkoviq, ka folur rreth kërcënime me jetë që i merr. Trajkoviq në Podcastin “Snaga Uma” (Fuqia e mendjes) tha...
  Bota/Rajoni26 Mars 2023
  Departamenti amerikan i Mbrojtjes tha se nuk ka indikacione se Rusia po përgatitet të përdorë armë bërthamore, pasi Moska njoftoi se do...
  Të tjera
  Bota/Rajoni26 Mars 2023
  Politikanja serbe Rada Trajkoviq, ka folur rreth kërcënime me jetë që i merr. Trajkoviq në Podcastin “Snaga Uma” (Fuqia e mendjes) tha...
  Lajme26 Mars 2023
  Si pasojë e vetaksidentit në afërsi te Rrethi në Prishtinë, një person ka pësuar lëndime trupore. Personi i lënduar është dërguar për...
  Bota/Rajoni26 Mars 2023
  Departamenti amerikan i Mbrojtjes tha se nuk ka indikacione se Rusia po përgatitet të përdorë armë bërthamore, pasi Moska njoftoi se do...
  Lajme26 Mars 2023
  Kryetari i Prishtinës Përparim Rama, ka publikuar një video ku shihet duke u pastruar rrugët e kryeqytetit. “E diele. Prishtina e pastër”,...
  Lajme26 Mars 2023
  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka drekuar sot me homologun kosovar Albin Kurti në Tiranë. Rama tha se gjatë këtij takimi, kanë...
  Lajme26 Mars 2023
  Ka përfunduar takimi në mes të Kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama dhe homologut të Kosovës, Albin Kurti. Temë e diskutimit në takimin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.