[wp-story]

Kronika

Dëmtohen varrezat ortodokse në Lipjan

Dëmtohen varrezat ortodokse në Lipjan
12:29 | 17 Dhjetor 2019

Policia në raportin 24 orësh njofton se të hënën është raportuar se në varrezat ortodokse në Lipjan, nga persona ende të panjohur janë dëmtuar disa pllaka të varreve.

Njësitë policore kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe janë duke kryer hetime intensive në lidhje me rastin.

Lidhur me këtë ka reaguar ka reaguar ministrja në detyrë e Administrimit të Pushtetit Lokal, Adrijana Hoxhiq ka dënuar ashpër përdhosjen e varrezave për herë të dytë në këtë vit në komunën e Lipjanit.

Petrol Company në muajin e shenjtë të Ramazanit, dhuron pako ushqimore per familjet nevojtare në qytetin e Vitisë

Të tjera