Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Dëmtime të shumta në lagjen “Bajram Curri” të Prizrenit, komuna nuk ndërmerr asgjë

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Banorët e rrugës “Turgut Ozal” në lagjen Bajram Curri në Prizren, po ankohen që kjo lagje tash e sa kohë ka mbetur e neglizhuar nga pushtetarët.

  Dy ankesat e tyre kanë të bëjnë me rrugët e prishura e me ndriçimin jo funksional.

  “Ende nuk ka asnjë intervenim nuk po e dimë se pse gjithë kjo neglizhencë ndaj lagjes me 8 mijë banorë,ndriqimi është i dëmtuar”, thonë banorët e kësaj lagje.

  Ata madje frikësohen të kalojnë në mbrëmje përgjatë të mungesës së ndryshimit.

  Më poshtë ju sjellim pamje:

  Një delegacion i Prince Coffee viziton plantacionet e kafesë në Indi
  Nga Rubrika
  Lajme31 Mars 2023
  Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut (KMDLNj) ka reaguar pas vendimit të Zyrës së Rregullatorit të Energjisë...
  Lajme31 Mars 2023
  Shefi i Zyrës së BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog, ka dënuar ashpër djegien e tri veturave me targa RKS, duke thënë se...
  Lajme31 Mars 2023
  Shoqata Sindikale e QKUK-së ka shprehur pakënaqësinë lidhur me situatën e krijuar tek punonjësit shëndetësorë ë shkak të mos përfshirjes së shtesave...
  Të tjera
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Ukraina nuk do t'i falë kurrë ushtarët rusë përgjegjës për krimet në Bucha, tha Volodymyr Zelensky gjatë përkujtimit të përvjetorit të rimarrjes...
  Kronika31 Mars 2023
  Në Ferizaj është arrestuar një burrë pasi dyshohet se ka shkuar në vendin e punës të një gruaje dhe ia ka marrë...
  Lajme31 Mars 2023
  Policia e stacionit në Shtërpcë, veç aktiviteteve rutinë dhe atyre të planifikuara, bazuar në planin aktiv “Mbrojta e Pyjeve”, pas disa informacioneve...
  Lajme31 Mars 2023
  Zyrtari i Gjendjes Civile në Fushë Kosovë, Latif Ibrahimi është deklaruar i pafajshëm, të premten në shqyrtimin fillestar, në rastin ku po...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Kryeministri hungarez Viktor Orbán tha sot se liderët evropianë janë afër fillimit të shqyrtimit të mundësisë së "anëtarëve të Bashkimit Evropian të...
  Lajme31 Mars 2023
  Deputetja e PDK-së, Ariana Musliu-Shoshi, mendon se pas marrëveshjes së Ohrit vendi duhet të shkojë drejt zgjedhjeve të reja. Ajo ka bërë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.