×
 • Ekonomi
 • Ekonomi

  Demir Limaj rikthehet në Telekom, emërohet këshilltar i lartë

  FrontOnline
  04 Nëntor 2019

  Demir Limaj është rikthyer me pozitë të re në Telekomin e Kosovës.

  Pak ditë pasi u shkarkua nga pozita e Drejtorit të Shitjes, Limaj i cili është vëllau i kreut të NISMA-s së Fatmir Limajt, ka marrë pozitën e këshilltarit në Telekom.

  Buletini Ekononomik ka siguruar dokumente që dëshmojnë për pozitën e re të Demir Limajt në këtë ndërmarrje.

  “Këshilltar i Kyeshefit Ekzekutiv”, është përshkrimi për pozitën e re të Limajt, pozitë kjo që e ka marrë me datën 1 nëntor 2019, shkruan Buletini Ekonomik.

  Ditë më parë, Limaj ishte shkarkuar nga pozita e Drejtorit në Telekom për shkak se është i punësuar si profesor me një universitet publik në Kosovë.

  Rikthimin e tij në Telekom e ka konfirmuar edhe kryeshefi ekzekutiv, Bedri Istrefi.

  Ai ka thënë se Demir Limaj nuk është shkarkuar nga Telekomi, por vetëm i është ndërruar pozita.

  “Demir Limaj mban edhe pozitën e profesorit në universitet. Ai vetëm është tërhequr nga pozita e drejtorit pasi ka vendosur si punë primare ta ketë atë të profesorit. Ndërsa, pozitën e këshilltarit në Telekom e ka punë dytësore dhe është i punësuar me gjysmë orari”, ka thënë Istrefi.

  Së fundi, menaxhmenti i Telekomit ka shkarkuar nga puna zëvendësdrejtorë dhe menaxherë të lartë në këtë kompani për shkak të performancës së dobët dhe konfliktit të interesit. Në mesin e tyre edhe Demir Limajn.

  Kryeshefi ekzekutiv i Telekomit, Bedri Istrefi, kishte thënë për media se Demir Limaj është shkarkuar për shkak se është angazhuar profesor në një prej universiteteve publike, ndërsa të tjerët për shkak të performancës së dobët. 

  Rame Lahaj, ambasador i VISA Infinite kartelës së Bankës TEB
  Nga Rubrika
  Ekonomi06 Dhjetor 2023
  Policia e Kosovës, në asistimin e Njësitit Anti-kontrabandë nga Dogana e Kosovës dhe ATK-së me qëllim të luftimit të Ekonomisë jo formale,...
  Ekonomi05 Dhjetor 2023
  Minatorët e Trepçës edhe pas grevës dhjetë ditëshe, po ankohen se marrëveshja që i dha fund grevës, nuk po zbatohet. Përveç shpalljes...
  Ekonomi03 Dhjetor 2023
  Kosova e Shqipëria u afruan edhe më shumë mes veti këtë vit. Shkëmbimi tregtar mes dy vendeve u rrit në periudhën janar-shtator...
  Të tjera
  Bota/Rajoni06 Dhjetor 2023
  Ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump tha se, nëse ai kthehet në pushtet në vitin 2025, ai nuk do të jetë diktator "përveç...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Parashkrimi i numrit të madh të lëndëve, vazhdon të jetë sfida kryesore në sistemin e Drejtësisë. Këtë e theksoi hulumtuesi i lartë...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Takimi i kryeministrit Albin Kurti me njësitin elitar të Policisë së Kosovës më 15 nëntor përfundoi pa sukses. Pas këtij takimi, ky...
  Ekonomi06 Dhjetor 2023
  Policia e Kosovës, në asistimin e Njësitit Anti-kontrabandë nga Dogana e Kosovës dhe ATK-së me qëllim të luftimit të Ekonomisë jo formale,...
  Bota/Rajoni06 Dhjetor 2023
  Një ngjarje e shokuese, ka ndodhur në SHBA ku një 13 vjeçar ka vrarë nënën e tij me thikë dhe më pas...
  Kronika06 Dhjetor 2023
  Në një objekt banesor janë përfshirë nga zjarri orët e rrymës në rrethana të panjohura. Në raportin 24 orësh të Policisë së...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.