Sport

De Biasi “thyen heshtjen” pas raportimeve, tregon se a do pranonte të emërohej trajner i Kosovës

De Biasi “thyen heshtjen” pas raportimeve, tregon se a do pranonte të emërohej trajner i Kosovës
21:41 | 13 Tetor 2021

Pas largimit të trajnerit Bernard Challendes, emra të ndryshëm u përfolën për të drejtuar Përfaqësuesen e Kosovës.

Njëri ka emrat e përmendur, ishte ai i ish-përzgjedhësit të Shqipërisë, Gjani De Biasi, ka thënë se nuk ka kontaktuar me drejtuesit e FFK, por nuk do ta përsjashtonte si mundësi.

“Mbas një muaji më skadon kontrata me Azerbejxhanin, por nuk kam folur me FFK-në. Jam i hapur dhe do të ishte knaqësi ta merrja drejtimin e Kosovës”, tha De Biasi për Indeksonline.

Ai poashtu foli edhe për zviceranin Challendes.

“Më vjen keq për Challendes sepse e njoh, por kështu është puna e trajnerit”, shtoi italiani

De Biasi në vitin 2016 arriti që me kombëtaren shqiptare të kualifikohen në kampionatin evropian.

Kush ështe kosovari THE VICTOR që synon tregun e jashtëm? (video)

Të tjera