Lajme

Daut Haradinaj: Srebrenica është fytyra e vërtetë e Serbisë

Daut Haradinaj: Srebrenica është fytyra e vërtetë e Serbisë
12:43 | 11 Korrik 2020

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Daut Haradinaj, ka kujtuar Masakrën e Srebrenicës sot në 25 vjetorin e saj.

Haradinaj tha se Masakra e Srebrenicës është fytyra e vërtetë e “Serbisë millosheviqiane”.

 

“Srebrenica është fytyra e vërtetë e Serbisë millosheviqjane, ashtu siç pasuan vrasjet e masakrat mbi popullin tonë. Kujtojmë sot të gjithë ato viktima të një regjimi barbar”.

 

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera