×
 • Sport
 • Sport

  “Dardanët” nisen për në Athinë, nesër zhvillojnë ndeshjen e fundit eliminatore ndaj Greqisë

  FrontOnline
  13 Nëntor 2021

  Përfaqësuesja e Kosovës është nisur për në Greqi për të zhvilluar ndeshjen e fundit elimintare në kuadër të Kupës së Botës që mbahet në Katar në vitin 2022.

  “Dardanët” tashmë janë nisur për në Athinë, derisa Federata e Futbollit të Kosovës ka sjell edhe pamje të lojtarëve që po hipnin në avion, shkruan FrontOnline.

  Ndeshja mes Greqisë dhe Kosovës do të luhet nga ora 20:45 të dielën e kësaj jave, e që ëndrra për të kaluar tutje tashmë fatkeqësisht është shuar.

  Kosova është në Grupin B me katër pikë, derisa Spanja është lider me 16, Suedia me 15, Greqia me nëntë, Gjeorgjia me shtatë sosh./FrontOnline/

  20 mijë qytetarë të Gjakovës bëhen me rrjet të ri
  Nga Rubrika
  Sport21 Korrik 2024
  Skuadra e Major League Soccer, LA Galaxy ka mbyllur transferimin e legjendës së Borussia Dortmund, Marco Reus, sipas Fabrizio Romano. Të dy...
  Sport21 Korrik 2024
  Liverpooli është futur në bisedime për me zëvendës-kapitenin Trent Alexander-Arnold për të zgjatur kontratën, i cili ka tërhequr së fundmi interesimin nga...
  Sport21 Korrik 2024
  Lionel Messi ditë më parë ka fituar Copa America me Kombëtaren e Argjentinës dhe ky trofe është shumë i veçantë për të....
  Të tjera
  Lajme21 Korrik 2024
  Liridona Shala, bashkëshortja e Faton Hajrizit i cili u vra nga policia serbe, pas dyshimeve për vrasjen e një efektivi në Serbi,...
  Lajme21 Korrik 2024
  Shefja e diplomacisë kosovare, Donika Gërvalla Schwarz, ka reaguar pasi presidenti amerikan , Joe Biden, ka njoftuar për tërheqjen e tij nga...
  Lajme21 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka publikuar një video nga vizita e saj Akademinë Ushtarake Mbretërore Sandhurst në Mbretërinë e Bashkuar. Osmani...
  Lajme21 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka bërë të ditur se Universiteti i Prishtinës ka shënuar me ngritjen më të madhe dhe renditjen...
  Lajme21 Korrik 2024
  Artan Hajrizi, vëllai i Faton Hajrizit që u vra nga autoritete serbe ka njoftuar se nuk do të ketë të pame lidhur...
  Lajme21 Korrik 2024
  Presidenti amerikan, Joe Biden, ka njoftuar se është tërhequr nga kandidatura për t'u rizgjedhur në krye të Shteteve të Bashkuara të Amerikës,...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.