[wp-story]

Auto

Dalin detajet e modelit Mercedes CLS i rinovuar

Dalin detajet e modelit Mercedes CLS i rinovuar
12:22 | 07 Prill 2021

Janë paraqitur fotografitë dhe detajet në lidhje me versionin e përmirësuar CLS nga Mercedes. Kjo Coupe me katër dyer dhe që del në shitje më 2022, vjen me një grilë të modifikuar, një parakolp sportiv përpara, rrota të reja aliazhi dhe një gamë më të pasur ngjyrash.

Paleta tani përfshin ngjyrat e reja metalike Spectral Blue, dhe ata që duan më shumë në ofertën e ngjyrave Designo janë Jupiter Red, Cashmere White Magno dhe Emerald Green. Sa i përket pjesës së brendshme,  ndër të tjera ka një timon të ri shumëfunksional, kombinime të reja Neva Grey / Magma Grey dhe Sienna Brown / Black, një gamë më të gjerë të elementeve prej druri, si dhe një gamë të re prej lëkure dy ngjyrash Nappa.

Pajisjet gjithashtu përfshijnë një sistem informativ dhe argëtues MBUX, dy ekrane 12.3 inç, një Paketë Ndihmëse për Shoferin dhe një Ndihmë Aktive të Parkimit. Ekzistojnë versione të motorëve, mebenzine dhe naftë.

Benzinat janë CLS 350 (2.0 katër cilindra me 220 kW / 299nkuaj fuqi dhe 400 Nm), CLS 450 4Matic (3.0 litra gjashtë cilindra me 270 kW / 367 kuaj fuqi dhe 500 Nm), si dhe CLS 53 4Matic + (3.0 litra gjashtë- cilindra me 320 kW / 435kuaj fuqi dhe 520 Nm, marsh automatik me 9 shpejtësi, lëvizje me të gjitha rrotat, përshpejtim në 100 km / orë në 4,5 sekonda, shpejtësia maksimale e kufizuar në 250 km / orë). CLS 53 4Matic + karakterizohet gjithashtu nga parakolpat AMG, një maskë karakteristike AMG, timoni dhe ulëse sportive.

Motorët me naftë janë ai me katër cilindra 1,9 litërsh me 143 kW / 194 kuaj fuqi dhe 400 Nm, pastaj 2.0 litërsh me katër cilindra me 195 kW / 265 kuaj fuqi dhe 550 Nm dhe 3.0 litërsh me gjashtë cilindra me 243 kW / 330 kuaj fuqi dhe 700 Nm çift rrotullues. Sa i përket çmimeve, ende nuk ka ndonjë informacion./FrontOnline/

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera