[wp-story]

Lajme

Daçiq: SHBA nuk do të marrë përsipër dialogun Beograd-Prishtinë

Daçiq: SHBA nuk do të marrë përsipër dialogun Beograd-Prishtinë
14:21 | 15 Gusht 2019

Ministri i Jashtëm i Serbisë Ivica Daçiq tha sot se SHBA nuk do të marrin përsipër dialogun midis Beogradit dhe Prishtinës, por se ata po përpiqen të gjejnë një kombinim fitues për një kompromis.

Ai tha për TV Prva se dialogun do të vazhdojë ta udhëheqë BE-ja, por që SHBA dëshiron të gjejë një zgjidhje kompromisi për Kosovën dhe ta përdorë atë për zgjedhjet e saj të ardhshme presidenciale.

Petrol Company në muajin e shenjtë të Ramazanit, dhuron pako ushqimore per familjet nevojtare në qytetin e Vitisë

Të tjera