[wp-story]

Lajme

Daçiq: Pesë vende do ta tërheqin njohjen e Kosovës

Daçiq: Pesë vende do ta tërheqin njohjen e Kosovës
10:53 | 05 Nëntor 2019

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq ka deklaruar se “katër deri në pesë” vende në botë do të tërheqin njohjen Kosovës deri në fund të vitit.

Duke iu përgjigjur deklaratës së të dërguarit amerikan Matthew Palmer në lidhje me rrezikun e sanksioneve ndaj Serbisë për blerjen e pajisjeve ushtarake ruse, kryediplomati serb  i tha Televizionit Happy se nuk kishte baza për vendosjen e sanksioneve sepse, siç deklaroi ai, “ne nuk jemi budallenj që të mos dimë se çfarë lejohet”.

Zyrtari i lartë amerikan, Matthew Palmer gjatë qëndrimit në Kosovë dhe Maqedoni të Veriut pati dy mesazhe të qarta për Serbinë “Sanksione nëse ata e blejnë sistemin kundërajror rus S-400” dhe se “Serbia kurrë nuk do të hyjë në Bashkimin Evropian nëse nuk e njeh pavarësinë e Kosovës”, transmeton Klan Kosova.

Bonus dhe Premium Kartela të cilat po i ofron Petrol Company, kartelat më të kërkuara nga klientët

Të tjera