×
 • Lajme
 • Lajme

  Cramon i replikon Bashës me komunikatë të QUINT-it

  FrontOnline
  28 Maj 2023

  Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon, ka replikuar me deputetin e VV-së, Dimal Basha në rrjetin social Tëitter për “përplasjen” e saj me Policinë e Kosovës.

  Basha, i ka reaguar eurodeputetes, Viola von Cramon, pasi kjo e fundit në Zveçan iu tha forcave policore ”çka dreqin ju solli këtu, ku është kërcënimi”.

  Sipas Dimal Bashës, sjellja e eurodeputetes është “mentalitet imperialist” si dhe “i turpshëm”.

   

  “Këso sjellje nuk kanë vend në Republikën e Kurtit”, Dimal Basha e gozhdon eurodeputeten von Cramon

  Von Cramon ia ka kthyer përgjigjen duke pretenduar se Basha po e sulmon dhe ka bashkëngjitur deklaratën e përbashkët të shteteve të Quintit.

  “Më mirë të lexoni se çfarë thotë pjesa tjetër e botës në vend që të më sulmoni.”, i ka thënë ajo.

  Basha i ka kthyer përsëri përgjigje, duke thënë se kritikën e tij ndaj saj ajo sigurisht do ta përdorë në raportin e saj për Kosovën në PE dhe ka shtuar se ajo nuk mund të ecë si “kauboj” dhe të ofendojë Policinë në Kosovë.

  “Tani ju po e quani kritikën time “sulm”, kështu që mund të luani “viktimën” dhe ta përdorni këtë në raportin tuaj”

  “Nuk mund të ecësh si një ‘kauboj’ dhe të ofendosh policinë tonë, sepse ata janë atje për të zbatuar sundimin e ligjit dhe demokracinë, forcat kriminale të Vuçiqit shkelin çdo ditë!”, përfundoi ai.

  Black Friday –  Eja dhe ndaj emocionet e zbritjes ekstreme në Comodita Home
  Nga Rubrika
  Lajme03 Tetor 2023
  Të martën në Parlamentin Evropian (PE) u diskutua sulmi i armatosur në veri të Kosovës. Eurodeputeti bullgar, Ilhan Kyuchyuk, hodhi kritika në...
  Lajme03 Tetor 2023
  Kryetari i Luginës së Preshevës, Shqiprim Arifi i ka dërguar një letër kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, përmes së cilës ka kërkuar...
  Lajme03 Tetor 2023
  Eurodeputeti kroat, Ladislav Iliçiq ka thënë se Serbia është arsyeja kryesore e destabilitetit në Kosovë. Sulmin ndaj Policisë së Kosovës e ka...
  Të tjera
  Vip03 Tetor 2023
  Jennifer Lopez ka folur së fundmi për procesin e lindjes dhe se si ndikoi në vetëbesimin e saj. Ndërsa merrte pjesë në...
  Lajme03 Tetor 2023
  Sipas kontratës kolektive ndërmjet SBAShK-ut dhe MAShTI-t të nënshkruar në vitin 2017, mësimdhënësëve të Kosovës u takojnë shpërblime jubilare dhe shtesa të...
  Vip03 Tetor 2023
  Gili, këngëtarja që i ka pushtuar zemrat e publikut prej vitesh, kohë pas kohe vjen me projekte të reja muzikore. Por, nuk...
  Vip03 Tetor 2023
  Eneda Tarifa do rikthehet në ekran në rolin e moderatores. Pas një pushimi të gjatë këngëtarja e njohur do të moderojë formatin...
  Vip03 Tetor 2023
  Ish konkurrenti i Për’puthen Pano Karasani ani pse nuk është aktive në media, ai nga ky program fitoi një popullaritet të madh....
  Lajme03 Tetor 2023
  Ish-ministri i Jashtëm i Kosovës, Skënder Hyseni, tha se aksioni i Policisë së Kosovës në Basnjskë të Zveçanit ishte i suksesshëm për...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.