×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  COVID-19/ Teksas mbyll baret dhe kufizon shërbimin në restorante

  FrontOnline
  27 Qershor 2020

  Guvernatori i Texas ka rikthyer disa kufizime në tentativë për të frenuar ritjen e madhe e numrit të infeksioneve të reja me të cilat vendi po përballet prej disa ditësh.

  Duke filluar nga nesër do mbyllen baret kurse restorantet do punojnë me orare të reduktuara dhe do të duhet të zvogëlojnë kapacitetin e tyre me 50%.

  Në tre ditët e kaluara Texas ka regjistruar  5,400 raste të reja për 24 orë.

  SHBA kryeson renditjen në grafikun e pandemisë me rreth 2.5 milionë raste infeksioni dhe afro 125 mijë viktima.

  Edoni i shokuar teksa Lugati i tregon diçka për Artanin
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Një aksident i rëndë ka ndodhur fshatin ne Zues të Shkodrës, ku një makinë është përplasur me shtyllën elektrike duke lënë të...
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Një grua shtatzënë ka vdekur, katër persona janë lënduar dhe nëntë janë të zhdukur pas një tërmet të fuqishëm që goditi Filipinet....
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Është therur me thikë një person në zonën e quajtur “Kodra e Priftit” në Tiranë. Bëhet e ditur se personi i therur...
  Të tjera
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Një aksident i rëndë ka ndodhur fshatin ne Zues të Shkodrës, ku një makinë është përplasur me shtyllën elektrike duke lënë të...
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Një grua shtatzënë ka vdekur, katër persona janë lënduar dhe nëntë janë të zhdukur pas një tërmet të fuqishëm që goditi Filipinet....
  Vip03 Dhjetor 2023
  Blero u ka treguar Blerandos dhe Ardit se si e ka punuar këngën N.U.N. Ai tha se tekstin e kësaj kënge e...
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Është therur me thikë një person në zonën e quajtur “Kodra e Priftit” në Tiranë. Bëhet e ditur se personi i therur...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar lidhur me vrasjen e Liridona Ademajt. Ai, përmes një postimi në profilin e tij në...
  Sport03 Dhjetor 2023
  Chelsea ka triumfuar 3-2 ndaj Brightonit në kuadër të javës së 14-të në Ligën Premier. Pas 17 minutash lojë, Blutë kaluan në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.