Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Covid-19/Edhe një shkollë në Prishtinë kalon në mësim online, infektohen pesë mësimdhënës

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Nga sot nxënësit e Shkollës Fillore dhe të Mesme të Ulët “Asim Vokshi” në Prishtinë, do ta vijojnë mësimin online (në distancë).

  Kjo pasi që 5 mësimdhënës të kësaj shkolla janë konfirmuar pozitivë me COVID-19.

  Lajmin e kanë konfrimuar zyrtar të kësaj shkolle përmes një njoftimi në Facebook;

  Njoftimi i plotë i shkollës:

  Te nderuar prinder, nxenes dhe ju mesimdhenes,

  Pas konfirmimit nga IKSHPK se ne shkollen tone kane rezultuar 5 mesimdhenes pozitiv me Covod 19, dje eshte marre vendimi qe shkolla te kaloj ne skenarin C-mesim online per 14 dite.

  #Ruajenishëndetin!

  #mbajenimaskat!

  #mbajenidistancen!

  Petrol Company hap pikën më të re në Orllat me super çmime për Black Friday: Diesel 1.51€ dhe Benzinë 1.38€
  Nga Rubrika
  Lajme22 Mars 2023
  Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Armend Muja, ka thënë se Kosova ka krijuar varësi të importit të energjisë elektrike nga Serbia....
  Lajme22 Mars 2023
  Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati, ka ndarë 6 vendimet që u miratuan sot në kuadër të mbledhjes së 136-të...
  Lajme22 Mars 2023
  Organizatorët e platformës “Liria ka emër”, kanë vizituar Organizatën e Veteranëve të UÇK-së. Qëllimi i kësaj vizite ishte kërkesa për ta përkrahur...
  Të tjera
  Lajme22 Mars 2023
  Seanca e sotme në Kuvendin e Kosovës ka nisur në një mënyrë të pazakontë. Kjo për arsye se deputeti nga radhët e...
  Lajme22 Mars 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka thënë se gjatë bisedimeve që ka pasur në Ohër me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq, ka thënë...
  Vip22 Mars 2023
  Teksa të gjithë banorët po këndonin e kërcenin në oborr, Luizi u shkëput dhe qëndroi vetëm në verandë. Olta vuri re që...
  Lajme22 Mars 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, i është kundërpërgjigjur emisarit special të BE-së për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, i cili dje...
  Sport22 Mars 2023
  Mesfushori, Mesut Ozili ka njoftuar për pensionimin e tij në moshën 34-vjeçare. Ish-mesfushori i Real Madridit dhe Arsenalit ka zyrtarizuar përfundimin e...
  Bota/Rajoni22 Mars 2023
  Një 22-vjeçar shqiptar është arrestuar në Londër, pasi përndiqte një vajzë 11 vjeçe, të cilën e kishte parë në një park. Sipas...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.