×
 • Lajme
 • Tenderët
 • Lajme

  Coronavirusi/ Ministria e Shëndetësisë jep tender 1 milion euro pa njoftim të kontratës (Dokumente)

  FrontOnline
  14 Prill 2020

  Ministria e Shëndetësisë, e cila udhëhiqet nga Arben Vitia, ka dhënë tender në vlerë prej rreth 1 milion euro për furnizim emergjent me produkte farmaceutike për Coronavirus për një periudhë tre mujore, proces ky i prokurimit i zhvilluar nëpërmjet procedurës së negociuar dhe pa publikim të njoftimit për kontratë, raporton portali “Front Online”.

  Tenderin e ndarë në disa lote e kanë fituar tri kompani: Lego SHPK, Agani dhe Liri Med.

   

  Sipas dokumente që posedon “Front Online”, kompania Lego ka fituar tenderin për furnizim me barin “Tazocin” në vlerë prej mbi 23 mijë euro, mbi 18 mijë euro për furnizim me “Vancomycin”, mbi 23 mijë euro për furnizim me “Pantoprazol”, rreth 30 mijë euro për furnizim me “Aminosteril”, mbi 151 mijë euro për furnizim me ushqim parenteral “Nutriflex”, rreth 60 mijë euro për furnizim me Paracetamol 1000 mg, mbi 50 mijë euro për furnizim me Analgin 500 mg, mbi 11 mijë euro për furnizim me Propophol 200 mg dhe 15600 euro për furnizim me Etomidat 500 mg.

  Ndërsa kompania “Agani” ka do ta furnizoj Ministrinë e Shëndetësisë me Morphina 20 mg në vlerë mbi 16 mijë euro.

  Kompania “Liri Med” do ta furnizoj Ministrinë me Fentanyl 2 ml në vlere prej rreth 16 mijë euro.

  Përndryshe, në Kosovë janë 377 raste të konfirmuara me Coronavirus, prej të cilave 306 janë active, 8 persona janë të vdekur dhe 63 të shëruar.

  /Front Online/

  EKSKULZIVE: Art Motion dhe Klan Kosova fitojnë të drejtën televizive të Superligës, Ligës së parë si dhe Kupës së Kosovës 
  Nga Rubrika
  Lajme23 Shtator 2023
  Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka thënë ditë më parë se zgjedhjet e parakohshme në Kosovë nuk i konvenojnë as qeverisë dhe...
  Lajme23 Shtator 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka njoftuar se kanë përfunduar zgjedhjet edhe në 8 nëndegë në Prishtinë. Abdixhiku thotë...
  Lajme23 Shtator 2023
  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, qysh pas krizës në veri, kishte bërë thirrje të shumta në drejtim të kryeministrit Albin Kurti për...
  Të tjera
  Lajme23 Shtator 2023
  Gjykata Themelore në Mitrovicë ka shpallur aktgjykim dënues ndaj Rrustem Mehmetit- hetues në Stacionin Policor në Mitrovicë, duke e dënuar me 3...
  Lajme23 Shtator 2023
  Në ambientet e kazermës “Ushtarët e NATO-s” në Istog, është realizuar gara tradicionale “Ujku Garues”. Kjo garë është një ndër aktivitetet kryesore...
  Lajme23 Shtator 2023
  Emisari special, Miroslav Lajçak, gjatë qëndrimit të tij në New York ku po mbahet Asambleja e OKB-së, ka takuar një numër zyrtarësh...
  Sport23 Shtator 2023
  David de Dea raportohet se po mendon që të pensionohet nga futbolli. Spanjolli vazhdon të jetë ende lojtar i lirë, pas largimit...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Separatistët armenë të Nagorno-Karabakut, të cilët dorëzuan armët pas operacionit të forcave azere në enklavë, dorëzuan gjashtë automjete të blinduara dhe më...
  Kronika23 Shtator 2023
  Në orët e hershme të mëngjesit është djegur një shtëpi në fshatin Panorc të Malishevës, ku si pasojë e zjarrit ka vdekur...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.