×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Coronavirusi “kap” kryeministrinë dhe Ministrinë e Financave në Shqipëri

  FrontOnline
  16 Qershor 2020

  Koronavirusi po përhapet në institucionet më të larta të Shqipërisë.

  Neës24 raporton se janë konfirmuar me Covid dy persona që punojnë në kryeministri. Dy personat në fjalë janë punonjës të Gardës së Republikës, e njëri prej tyre qëndron pikërisht në hyrje të godinës së qeverisë.

  Ndërkohë, një tjetër rast është konfirmuar në Ministrinë e Financave.

  Kujtojmë se këtë të martë të njëjtin lajm përcolli edhe ish deputeti i PD-së Bardh Spahia, i cili deklaroi se në kryeministri po bëhen gati teste masive për punonjësit dhe se pavarësisht konfirmimit të rasteve pozitive, qeveria ka tentuar ta mbajë të fshehtë ngjarjen.

  Këtë të martë u raportua nga Ministria e Shëndetësisë për 82 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit, ndër të cilat 28 ndodheshin në Tiranë.

  Ndërkohë në spitalin e infektivit numri i të shtruarve është rritur ditët e fundit për shkak rasteve të shumta. Në të tilla kushte, qeveria ka marrë masa dhe është pajisur dhe me 30 respiratorë të rinj në spitalin infektiv

  COMODITA, aset kontribues në Kosovë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni01 Dhjetor 2023
  Fitorja e së djathtës ekstreme u konfirmua zyrtarisht sot në Holandë, teksa lideri i saj Geert Wilders po lufton për të formuar...
  Bota/Rajoni01 Dhjetor 2023
  Për herë të parë që kur kreu agresion të armatosur kundër Ukrainës më 24 shkurt 2022, të krijohet përshtypja se Rusia mund...
  Bota/Rajoni01 Dhjetor 2023
  Ka shkuar në 54 numri i të vdekurve në Gaza që kur Izraeli rifilloi operacionin e tij ushtarak të premten në mëngjes,...
  Të tjera
  Vip01 Dhjetor 2023
  Azemi dhe Linda kanë disktuar për lidhjen e tij me Albën. Linda edhe e ka këshilluar Azemin si të veprojë me situatën...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banori i Big Brother VIP Kosova, Blerando sot në mëngjes ka përqafuar Albën, e cila ia kthehu me buzëqeshje. Por sapo e...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banoret e Big Brother VIP Kosova, Alba dhe Shqipja kanë diskutuar për raportet e tyre me Blerandon. Ato janë sqaruar sesi qëndrojnë...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Alba dhe Blerando kanë vazhduar të bisedojnë edhe për planet jashtë  shtëpisë së Big Brother VIP Kosova. Alba ka diskutuar se si...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banori i Big Brother VIP Kosova, Blerando ka improvizuar një bisedë telefonike interesante. Ai është bërë kinse po flet me dikë në...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani njoftoi sot se Këshilli i Ministrave konfirmoi vendimin që Malta të...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.