×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Coronavirusi i merr jetën foshnjës 13-ditëshe

  FrontOnline
  19 Qershor 2020

  Një lajm tragjik vjen nga Britania e Madhe, ku mediat vendase kanë raportuar se një foshnjë 13-ditëshe ka ndërruar jetë si pasojë e Covid-19.

  Nuk dihet nëse fëmija i sapoardhur në jetë kishte sëmundje të tjera të trashëguara ose bashkëshoqëruese, ndërsa mendohet se është viktima më e re në moshë e Coronavirusit në Britaninë e Madhe.

  Kjo ngjarje vjen pasi pak ditë më parë Spitali i Fëmijëve në Sheffield konfirmoi vdekjen e një vogëlushi, i cili u shtrua në spital në gjendje kritike për jetën.

  Spitali, i cili nuk ka konfirmuar moshën e fëmijës, tha se viktima u testua pozitivisht për Covid-19, por shkaku i vdekjes nuk ishte përcaktuar ende.

  Në 24 orët e fundit, në spitalet angleze u konfirmuan zyrtarisht 62 viktima si pasojë e Coronavirusit.

  Foshnja 13-ditëshe ishte viktima e vetme e regjistruar nën moshën 20-vjeç nga vdekjet e 24 orëve të fundit prej Covid-19.

  Punimet në rrjet, KEDS njofton se në këto vende s’do të ketë rrymë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni30 Nëntor 2023
  “Familjet e mëdha duhet të bëhen normë tashmë” tha të marten Vladimir Putin. Normat e lindjeve në Rusi ka shënuar rënie për...
  Bota/Rajoni30 Nëntor 2023
  Një rezervuar magazinimi ka vrarë shtatë njerëz dhe ka plagosur 24 në një fabrikë të prodhuesit indian të kimikateve të specializuara Aether...
  Bota/Rajoni30 Nëntor 2023
  Gjatë një fjalimi ditën e sotme, presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, nënvizoi rëndësinë e ndihmës së vazhdueshme për Ukrainën....
  Të tjera
  Vip30 Nëntor 2023
  Banorët e shtëpisë së “Vëllait të Madh”, teksa po qëndronin në oborr, diskutonin edhe për tema të ndryshme. Ata biseduan edhe për...
  Vip30 Nëntor 2023
  Teksa po përgatisnin ushqimin, banorët e Big Brother VIP Kosova, Linda dhe Azemi po bisedonin se kush mund të dalë nesër nga...
  Vip30 Nëntor 2023
  Legjenda e telenovelës së famshme britanike ‘Brookside’ ka vdekur pesë vjet pasi u diagnostikua me kancer në prostatë. Aktori, i njohur për...
  Vip30 Nëntor 2023
  Banori i Big Brother VIP Kosova, Lumbardhi ka thumbuar Bleradon në raportin e tij me Albën. “Je shukë, prej që ke filluar...
  Ekonomi30 Nëntor 2023
  Ashtu si në tregjet ndërkombëtare, edhe në Kosovë janë rritur nevojat për modernizimin e sistemeve dhe përshtatjen e tyre me standardet ndërkombëtare....
  Lajme30 Nëntor 2023
  Policia e Kosovës ka lëshuar një komunikatë për aksionin e sotëm policor në lidhje me grabitjen e armatosur në Suharekë. Policia ka...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.