[wp-story]

Bota/Rajoni

Coronavirusi “godet” ashpër Maqedoninë e Veriut: 8 të vdekur dhe 134 raste të reja

Coronavirusi “godet” ashpër Maqedoninë e Veriut: 8 të vdekur dhe 134 raste të reja
14:04 | 16 Qershor 2020

Tetë pacientë kanë ndërruar jetë gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoni të Veriut si pasojë e infeksionit COVID-19.

Ministria e Shëndetësisë informon se nga 1173 testime të realizuara gjatë 24 orëve të fundit, 134 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19.Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 34 pacientë të shëruar brenda 24 orëve.

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera