×
 • Lajme
 • Ekonomi
 • Artikull i Sponsoruar

  Comodita po dominon në panairin IMM Cologne në Gjermani me numrin e vizitave biznesore

  FrontOnline
  05 Qershor 2023

  Fabrika e shpuzës dhe dyshekëve Comodita apo Ventius International po merr pjesë si ekspozuese në panairin ndërkombëtar të mobiljeve dhe interierit IMM Cologne në Gjermani , me një hapësirë prej 300 m2.

  Ky panair është i njohur botërisht për bizneset me qëllim të promovimit, ekspozimit dhe krijimin e marrëdhënieve biznesore. Comodita në këtë rast po ekspozon një shumëllojshmëri të prodhimeve të saj si, lloje të ndryshme të dyshekëve, jastëkë gjumi ergonomik dhe anatomik dhe mbishtresa dysheku.

  Comodita e konsideron këtë panair si një platformë të duhur për të lansuar produktet e saj dhe mundësi për vizitorët ndërkombëtar që të shohin produktet dhe koleksionet më të reja. Pjesë e rëndësishme dhe kryesore është prezantimi i dyshekëve të rinjë, të dizajnuar dhe prodhuar me teknologji inovative me materiale të riciklueshme që kontribuojnë në mbrojten e ambientit. Gjithashtu ndërtimi i dyshekëve me susta individuale dhe lloje të ndryshme të shpuzës is Gel, Cool, Latex, etj., të zhvilluara si linja të veqanta vetëm për këtë panair, bën që Comodita Home të sjell inovacionet dhe trendet më të fundit në industrinë e gjumit, si dhe të promovoj një eksperiencë të veçantë të gjumit.

  Ky panair paraqet mundësi unike për krjimin e kontakteve dhe rritjen e potencialit të tregut. Gjatë këtyre ditëve të panairit Comodita ka pasur shumë vizita interesante nga përfaqësues të kompanive të njohura dhe takime ku është biseduar për mundësi të zgjerimit të tregut. “Jemi tejet të kënaqur me takimet e shumta që po zhvillohen me kompani serioze që veprojnë në këtë industri dhe po marrim vlerësime të larta për cilësinë e produkteve. Interesimi i kompanive nga vende të ndryshme, për bashkëpunim, është i jashtëzakonshëm” – thekson Diana Burri, përfaqësuese për shitjet internacionale. Ndër të tjera, Comodita po pret që në ditët e ardhshme të konkretizoj disa kontrata me kompani shumë prestigjioze.

  Panairi është i hapur për publikun e gjerë dhe u japin ekspozuesve mundësi të mjaftueshme për të bërë analiza të produkteve dhe të tregut, si dhe u mundësojnë konsumatorëve të mbledhin informacione dhe ide për blerjet e ardhshme. Panairi është i hapur për vizitorët nga data 4-7 Qershor.

  Në panairin IMM Cologne, po marrin pjesë 1300 ekspozues nga vende të ndryshme të botës dhe pritet të vizitohet nga rreth 125,000 vizitorë.

  IMM Cologne është ngjarja më e rëndësishme në tregun e mobiljeve në botë ku prezantohen mobiljet e reja dhe tendencat e interierit, dhe vizitorët kanë mundësinë të shohin më shumë inovacione të gatshme për treg.

  KEDS: Erërat dhe reshjet e borës shkaktojnë dëme në rrjetin elektrik, disa zona mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Lajme03 Tetor 2023
  Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sporteve, Hajrulla Çeku përmes një postimi në Facebook ka bërë të ditur se artistja Doruntina Kastrati, kuratorja...
  Lajme03 Tetor 2023
  Eurodeputetja holandeze Tineke Strik, ka hedhur kritika të ashpra ndaj Serbisë për sulmin terrorist në veri të Kosovës. Para deputetëve të Parlamentit...
  Kronika03 Tetor 2023
  Të shtëna me armë janë dëgjuar sonte në lagjen "Kodra e Trimave" në Prishtinë. Si pasojë e të shtënave janë plagosur dy...
  Të tjera
  Sport03 Tetor 2023
  Sulmuesi brazilian, Neymar ka shënuar golin e tij të parë me fanellën e Al-Hilal që prej kur u bë pjesë e tyre...
  Vip03 Tetor 2023
  Industria e argëtimit vjen gjithmonë me një dozë talenti dhe një spërkatje të thashethemeve të të famshmëve dhe spekulimeve romantike. Subjekti më...
  Lajme03 Tetor 2023
  Të shtëna me armë janë dëgjuar pak më herët në lagjën Kodra e Trimave në Prishtinë. Dyshohet se nga këto të shtëna...
  Lajme03 Tetor 2023
  Ganimete Musliu, deputete e PDK-së, ka thënë se pas sulmit terrorist në Banjskë, PDK-ja ka treguar mbështetje për Policinë e Kosovës. “Policia...
  Lajme03 Tetor 2023
  Ish-ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj, ka thënë që sulmi terrorist i 24 shtatorit mund të jetë i vetmi nga Serbia....
  Bota/Rajoni03 Tetor 2023
  Tre persona janë vrarë si pasojë e të shtënave me armë zjarri në një qendër tregtare në qendër të kryeqytetit tajlandez, Bangkok....

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.