Bota/Rajoni

Çmimi i naftës vazhdon të bjerë në bursë, tregtarët kaplohen nga frika

Çmimi i naftës vazhdon të bjerë në bursë, tregtarët kaplohen nga frika
15:12 | 18 Gusht 2022

Çmimi i naftës dhe derivateve të saj të mërkurën në tregjet ndërkombëtare ka rënë nën 92 dollarë.

Kjo ka bërë që të shtohet presioni dhe frika për recesion i cili mund ta ulë kërkesën, ka raportuar Reuters.

Në tregun londinez çmimi për barrel ka qenë më i ulët për 37 centë, apo 92.97 dollarë. Në tregun amerikan një barrel është tregtuar me çmim prej 86.44 dollarë.

Tregjet u lëkundën nga frika e rënies pasi të dhënat nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë treguar rënie të aktivitetit të ndërtimit të pasurive të paluajtshme.

Comodita në panairin M.O.W. po shijon takimet me biznese për mundësi shkëmbimi eksperiencash, rrjetëzimi dhe bashkëpunimi

Të tjera