Sport

Clippers përmbysin Utah Jazz, kalojnë në epërsi serike

Clippers përmbysin Utah Jazz, kalojnë në epërsi serike
11:15 | 17 Qershor 2021

Skuadra e Los Angeles Clippers ka shënuar fitoren e tretë kundër Utah Jazz.

Clippers arritën fitore 119 me 111 kundër Jazz, duke kaluar kështu në epërsi serike prej 3 me 2.

Basketbollisti i mbrëmjes ishte amerikani, George – i cili shënoi 37 pikë, bëri 16 kërcime dhe 5 asistime.

Te Utah, më i miri në fushë ishte kroati, Bogdanovic, me 32 pikë dhe 3 kërcime.

Ndeshjen e gjashtë, Jazz dhe Clippers e zhvillojnë më 19 qershor.

Fitore në playoff arriti edhe Atlanta Hawks, të cilët mposhten 109 me 106 ekipin e Philadelphia 76ers – duke çuar kështu epërsinë serike në 3 me 2.

1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj

Të tjera