Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Çka do të ndodhë sot në Kosovë?

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Ngjarjet që do ta shënojnë ditën e sotme.

  Kryeministri Avdullah Hoti, bashkë me ministrin e Shëndetësisë, Armend Zemaj, dhe u.d. të drejtorit të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, Saudin Maliqi, vizitojnë Klinikën Infektive. (Klinika Infektive, QKUK, ora 07:45)

  Pas vizitës në Klinikën Infektive, kryeministri Hoti dhe ministri Zemaj pronocohen për medie. (Para Klinikës Infektive, QKUK, ora 08:15)

  Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi, viziton Agjencinë Kadastrale të Kosovës, ku do të bëhet nënshkrimi i Udhëzimit Administrativ për Tarifat e Shërbimeve për Regjistrimin e të Drejtave të Pronës së Paluajtshme. (Agjencia Kadastrale e Kosovës, Prishtinë, ora 09:15)

  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) organizon tërheqjen e shortit për renditjen e kandidatëve dhe subjekteve politike në fletëvotimin e zgjedhjeve të jashtëzakonshme për Kryetar të Komunës së Mitrovicës së Veriut. (Ndërtesa e KQZ-së, kati 4, ora 10:00)

  Kuvendi i Kosovës mban seancën e re plenare. Në rend dite janë interpelancat e kryeministrit Avdullah Hoti, me kërkesë nga Grupi Parlamentar i VV-së. (Kuvendi i Kosovës, ora 10:00)

  Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë, me mbështetje nga USAID/Programi i Qeverisjes Ekonomike në Kosovë, organizon një forum virtual, për të promovuar franshizimin, si një model biznesi në Kosovë. (Transmetimi: Facebook.com/AmChamKosovo dhe Facebook.com/, ora 10:00)

  Qendra Mjekësore e Forcës së Sigurisë së Kosovës ndihmon me pajisje mbrojtëse për Covid-19 Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare në Mitrovicë. (QKMF, Mitrovicë, ora 10:00)

  Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës (BQK), Fehmi Mehmeti mban konferencë për medie. (Objekti i BQK-së, ora 11:00)

  Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, pret në takim ambasadorin e Hungarisë në Kosovë, József Bencze. (Objekti i Komunës, Prizren, ora 11:00)

  Lëvizja Vetëvendosje, Qendra në Podujevë, mban konferencë për medie. (Ish-hotel “Besiana”, Podujevë, ora 12:00)

  Oda e Afarizimit të Kosovës (OAK) organizon konferencë për media lidhur me gjendjen e krijuar në vend pas masave të reja të ndërmarra nga Qeveria e Republikës së Kosovës. (Zyret e reja të Odës së Afarizimit të Kosovës, në Breg të Diellit, Rruga Gazmend Zajmi, ora 14:00)

  Banorja e 13-të e BBVK rrëfen ngjarjen e frikshme që i ka ndodhur
  Nga Rubrika
  Lajme22 Mars 2023
  Deputeti i Vetëvendosjes, Dimal Basha ka reaguar nëpërmjet rrjeteve sociale pas një debati që nisi si rezultat i një interviste të kryeministrit,...
  Lajme22 Mars 2023
  Koordinatori i Departamentit për Drejtësi në Kabinetin për Qeverisje të Mirë të PDK-së, Përparim Gruda, ka thënë se Qeveria Kurti është qeveria...
  Lajme22 Mars 2023
  Bashkësia Islame e Kosovës ka bërë të ditur se pas më shumë se një dekade sonte është përuruar xhamia e çarshisë në...
  Të tjera
  Lajme22 Mars 2023
  Muaji i Ramazanit do të fillojë nga nesër e enjte, 23 mars. Këtë muaj të shenjtë, të gjithë besimtarëve islam, ua kanë...
  Bota/Rajoni22 Mars 2023
  Kryeministri me mandat teknik i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, ka uruar për fillimin e muajit të shenjtë të Ramaznit, duke uruar...
  Lajme22 Mars 2023
  Anëtari i Kryesisë së Lidhjes Demokratikë të Kosovës, Muhamet Hamiti, ka komentuar deklaratën e kryeministri, Albin Kurti rreth Asociacioni në RTK. Hamiti...
  Lajme22 Mars 2023
  Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka thënë se edhe ndaj presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, duhet ngritet ndjekje ndërkombëtare nga...
  Bota/Rajoni22 Mars 2023
  Tanzania ka njoftuar shpërthimin e saj të parë të sëmundjes vdekjeprurëse të virusit Marburg (MVD) e ngjashme me Ebolën, pasi pesë viktima...
  Vip22 Mars 2023
  Reperi i njohur kosovar, Capital T, sot ua ka uruar të gjithë besimtarëve myslimanë fillimin e muajit të shenjtë të Ramazanit. Ai...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.