Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Çitaku i reagon Kurtit: Po flet për rritje ekonomike sikur mos me jetu në Kosovë

  FrontOnline
  30 Mars 2023

  Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku ka thënë se kryeministri, Albin Kurti po flet për rritje ekonomike sikurse mos me jetu në Kosovë.

  Çitaku përmes një postimi në Facebook ka pyetur se a jeton më mirë një familje në Kosovë sot, apo para 3 vitesh.

  Çitaku ndër të tjera ka përmendur edhe rritjen e çmimit të energjisë.

  Dhe krejt në fund nënkryetarja e PDK-së ka shkruar “dobët, shumë dobët”.

  Postimi i plotë:

  Kryeministri po flet për rritje ekonomike sikur mos me jetu në Kosovë.

  Pyetja është shumë e thjeshtë, a jeton më mirë një familje në Kosovë sot, apo para 3 vitesh.

  Me pagën që e merr një mësues, polic, mjek, zjarrfikës, a arrijnë të mbulojë shpenzimet e bazike?

  Vetëm çmimi i energjisë sot është rritur sërish edhe për 15%.

  Dobët. Shumë dobët.

  Prince Espresso miku më i mirë i yjeve të Sunny Hill Festival
  Nga Rubrika
  Lajme30 Maj 2023
  Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, ka refuzuar që të përgjigjet në pyetjen e gazetarëve se kush i ka sulmuar ushtarët e...
  Lajme30 Maj 2023
  Gazetarët e medieve të ndryshme janë sulmuar para pak çastesh nga protestuesit serbë në Komunën e Leposaviqit. Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës...
  Lajme30 Maj 2023
  Ish-kryenegociatorja e Kosovës në dialogun me Serbinë në Bruksel, Edita Tahiri, ka thënë se Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell...
  Të tjera
  Lajme30 Maj 2023
  Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci, ka thënë se nuk kanë raport zyrat nëse është ndërprerë mësimi në komunat...
  Lajme30 Maj 2023
  Eurodeputeti dhe kryetari i Partisë së Gjelbër Europiane, Thomas Waitz ka thënë se përshkallëzimet e fundit në veri janë “rezultat i viteve...
  Kronika30 Maj 2023
  Policia e Kosovës ka njoftuar se është gjetur pa shenja jete një burrë në banesën e tij në Fushë Kosovë. Në vendin...
  Lajme30 Maj 2023
  Janë ndaluar për 48 orë dy nga pesë të arrestuarit e mbrëmshëm për sulme me mjete shpërthyese ndaj ushtarëve të KFOR0-it, policisë...
  Bota/Rajoni30 Maj 2023
  “Kina mbështetë përpjekjet e Serbisë për të mbrojtur sovranitetin dhe integritetin territorial”, tha zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Jashtme e këtij...
  Lajme30 Maj 2023
  Ka nisur gjykimi ndaj Pjetër Shalës. Sot pritet të dëshmojë dëshmitari i shtatë, i njohur me kodin një. Deri më tani në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.