[wp-story]

Bota/Rajoni

Çifti nuk ka frikë nga vullkani, nuk e ndalon dasmën edhe pas shpërthimit (FOTO)

Çifti nuk ka frikë nga vullkani, nuk e ndalon dasmën edhe pas shpërthimit (FOTO)
22:37 | 13 Janar 2020

Edhe pse pas tyre shpërtheu një vullkan dhe hiri mbuloi qiellin, një çift nga Filipinet vendosi që të mos e ndërpriste ceremoninë e dasmës.

Ata e kishin orgaizuar ceremoninë 10 milje larg vendit ku ndodhi shpërthimi i vullkanit, por kjo nuk i ndaloi që të festonin. Madje fotografi i dasmës, Randolf Evan, arriti që të fokusonte në aparatin e tij momentin e frikëshëm.

Vullkani Taal, 37 milje larg Manilës shpërtheu të shtunën pasdite duke detyruar rezidentët të evakuoheshin pasi ekspertët  informonin se mund të kishte edhe një tjetër shpërthim.

“E dinim për vullkanin dhe në çdo moment kontrollonim në rrjete sociale për të mësuar se çfarë po ndodhte. Gjithashtu në mëndje na vinte pyetja se cfarë do të bënim nëse do të vinte më e keqja”, tha fotografi Evan për CNN.

Jo vetëm që vullkani nuk e ndaloi ceremoninë, por çifti dhe të ftuarit bënë edhe festën e madhe.

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera