Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Çfarë po ndodh në tubimin pro-Trump në Uashington?

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Mijëra mbështetës të presidentit, Donald Trump po mblidhen në Uashington DC për të mbështetur pretendimet e tij deri tani të pabazuara për mashtrim të votuesve në zgjedhjet në SHBA.

  Grupet e ekstremit të djathtë dhe anti-qeveritar duke përfshirë “Proud Boys” (Djemtë Krenarë), Oath Keepers dhe QAnon kishin konfirmuar se do të merrnin pjesë, midis tensioneve mbi rezultatin, raporton BBC.

  Protestuesit e hershëm morën autokolonën presidenciale ndërsa Trump përshëndeti ata teksa po shkonte për në kursin e tij të golfit.

  Joe Biden fitoi zgjedhjet e 3 nëntorit. Të shtunën, ai forcoi triumfin e tij me një fitore të parashikuar në shtetin e Gjeorgjisë – duke e bërë atë kandidatin e parë demokrat që fitoi këtë që nga viti 1992.

  Ai tani ka 306 vota në kolegjin elektoral – sistemin që SHBA përdor për të zgjedhur presidentin e tij.

  Banori/banorja i/e dhjetë: Jeta të ofron njerëz të këqij, por unë ua gjej vendin
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Recep Tayyip Erdogan ka kandiduar sërish për postin e presidentit në zgjedhjet presidenciale që pritet të mbahen më 14 majit të këtij...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Deputetët në Ugandë kanë miratuar një projekt-ligj të diskutueshëm anti-LGBTQ+, i cili do t’i bënte aktet homoseksuale të dënueshme me vdekje, duke...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Pas edhe një vizite tjetër në Washington dhe aktiviteteve të shumta diplomatike që kanë pasur në Kongres dhe Senat, përfaqësuesit politikë të...
  Të tjera
  Lajme21 Mars 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka komentuar për herë të parë dorëheqjen e Shqipe Mjekiqit nga pozita e nënkryetares...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Deputetët në Ugandë kanë miratuar një projekt-ligj të diskutueshëm anti-LGBTQ+, i cili do t’i bënte aktet homoseksuale të dënueshme me vdekje, duke...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Pas edhe një vizite tjetër në Washington dhe aktiviteteve të shumta diplomatike që kanë pasur në Kongres dhe Senat, përfaqësuesit politikë të...
  Lajme21 Mars 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, duke folur për Planin Evropian, deklaroi se asnjë kryeministër s’ka bërë kaq dëm sikur...
  Vip21 Mars 2023
  Sonte në “prime” u komentua loja e Kiarës brenda “BBVA”, ku disa prej banorëve u shprehën që ajo ka arritur deri këtu...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  5 deputetë të Kuvendit në Shqipëri do të lënë mandatin e ligjvënësit për të garuar në elektoralet e 14 majit për kryetar...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.