×
 • Ekonomi
 • Artikull i Sponsoruar

  Çfarë po kurdisë PETROL Company për nëntor?

  FrontOnline
  20 Nëntor 2023

  Rrugët e Kosovës, zakonisht të mbushura me jetë dhe njerëz, tani të shkreta. Ku janë të gjithë, ju pyesni?

  PA PANIK!

  Nuk është një akt zhdukjeje; është thjesht një fenomen “ZBRITJE MARRAMENDËSE”, në Petrol Company.

  Harrojeni klishenë “Black Friday”, sepse në Petrol Company po merr një formë të re dhe më të fuqishme, saqë po mbledhë njerëz anembanë Kosovës.

  Duke filluar nga data 17 nentor ka zbritje në secilën pikë, po bash në secilën. Megjithatë, zbritja nuk është e rezervuar vetëm për të Premten e Zezë, por gjithashtu për 28 Nëntorin – një datë me rëndësi të madhe për të gjithë shqiptarët, Ditën e Flamurit.

  Ty patjetër që të duhen disa derivate për të shkuar në vende legjendare, vetëm a me shoqëri aty e vendos ti, por vetura nuk shkon me ujë, e ku ka më mirë se sa ta mbushësh tankun plot e lirë.

  Vendimi i Petrol Company për të bërë finalen e madhe në Ditën e Flamurit është një shenjë e rëndësisë historike dhe kulturore të kësaj dite për të gjithë shqiptarët; por… zbritjet nuk ndalen këtu, ato vazhdojnë deri më 30 nëntor.

  Në një zhvillim të fundit që nënvizon ndërthurjen e përgjegjësisë së korporatës dhe ndjenjës kombëtare, Petrol Company ka marrë vendim për të bojkotuar produktet serbe.

  Përveç fokusimit në përfitimin dhe kënaqësinë e klientit, kompania tani po përdor ndikimin e saj për të bërë një deklaratë për çështje më të mëdha shoqërore.

  8 Marsi në Park Hotel & Spa – Që t’i të ndjehesh si Mbretëreshë ….
  Nga Rubrika
  Ekonomi02 Dhjetor 2023
  Analistë politik në vend thonë se Kosova rrezikon t’i humb mbi 500 milionë euro fonde nga BE-ja nëse nuk largohen gjatë këtij...
  Ekonomi02 Dhjetor 2023
  Ndikim të madh në buxhetin e shtetit nuk mund të ketë. Kështu po thotë për Front Online ish-ministri i Financave, Haki Shatri....
  Ekonomi02 Dhjetor 2023
  Dogana e Kosovës ka përmbyllur raportin e të hyrave me 1.5 miliard Euro. Siç njofton dogana, ky rezultat është edhe një rekord...
  Të tjera
  Vip02 Dhjetor 2023
  Mbrëmja e premte solli befasi të shumta në skenën e “Dancing With the Stars Albania”. Bukuroshja e dashur nga Kosova, Juliana Nura,...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, e ka kujtuar ish-presidentin historik Ibrahim Rugova, me rastin e ditëlindjes së tij. “Sot e kujtojmë ditëlindjen...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Njëjtë si Selatin Kaçaniku, mendon edhe ekonomisti Imer Raci. Ai në një prononcim thotë se parat false destabilizojnë tregun e dëmtojnë ekonominë....
  Bota/Rajoni02 Dhjetor 2023
  Vullkani Etna, më aktivi në Europë ka shpërthyer sërish. Në videot e publikuara në rrjete sociale, duken pamjet spektatolare të rrjedhjes së...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka takuar John Kerry, të Dërguarin e Posaçëm Presidencial i Shteteve të Bashkuara për çështje klimatike dhe...
  Lajme02 Dhjetor 2023
  Një person është gjetur pa shenja jete në fshatin Livoç të Gjilanit. I njëjti dyshohet se ka kryer vetëvrasje duke u hedhur...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.