Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Çështja e zgjedhjes së presidentit, Besa Gaxherri se përjashton mundësinë e zgjedhjeve

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besa Gaxherri, ka thënë se Qeveria Hoti do të funksionojë deri në momentin kur opozita t’i bëjë 61 vota për rrëzimin e saj.

  Kjo qeveri ka me funksionu deri atëherë kur opozita do ti bëjë 61 vota me rrëzu, do të funksionoje derisa atëherë kur partnerët e koalicionit janë për të qëndruar bashkë”, ka thënë ajo në DebatPlus, shkruan FrontOnline.

  Sipas saj, çështja e zgjedhjes së presidentit është problem, pasi që Kosova tashmë është me ushtruese detyre të presidentes.

  “Kemi problem me çështjen e presidentit dhe nëse qoftëse nuk do të mundemi me i dal në krye kësaj çështje si koalicion atëherë duhet ta shqyrtojmë pozitë e opozitë e nëse edhe atëher nuk mundemi atëherë janë zgjedhjet”, ka thënë ajo./FrontOnline/

   

  Kredi me afat rekord të shqyrtimit dhe aprovimit
  Nga Rubrika
  Lajme22 Mars 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka thënë se nuk do të ndërhyjnë në punë e Zyrës së Rregullatorit të Energjisë teksa nga...
  Lajme22 Mars 2023
  Kuvendi i Kosovës e ka miratuar sot raportin vjetor të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për vitin 2021. Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca,...
  Lajme22 Mars 2023
  Seanca e sotme në Kuvendin e Kosovës ka nisur në një mënyrë të pazakontë. Kjo për arsye se deputeti nga radhët e...
  Të tjera
  Lajme22 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës dhe lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti është pyetur në konferencë për media për largimin e deputetit të këtij...
  Vip22 Mars 2023
  Po vazhdon “drama” lidhur me ‘Instagramin’ e Luizit. Ditën e djeshme iu ndërrua emri, e sot edhe iu bllokua, shkruan lajmi.net. Disa...
  Lajme22 Mars 2023
  Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës njofton për 14 raste të reja me Covid-19. Në 24 orët e fundit janë shëruar...
  Bota/Rajoni22 Mars 2023
  Një grup i të burgosurve në burgun maqedonas “Idrizovë” kanë tentuar të arratisen përmes një tuneli të hapur. Sipas raporteve, një grup...
  Lajme22 Mars 2023
  Presidentja Vjosa Osmani, ka thënë se Kosova nuk do të heq dorë nga marrëveshja bazë dhe se nenet në të duhet të...
  Lajme22 Mars 2023
  Klinikës së Gjinekologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës i është shtuar edhe Fertilizimi i Asistuar Mjekësor. Me këtë rast, presidentja Vjosa...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.