Bota/Rajoni

Çekët kremtojnë zbutjen e masave me darkë në qendër të Pragës

Çekët kremtojnë zbutjen e masave me darkë në qendër të Pragës
11:26 | 02 Korrik 2020

Mijëra çekë e kanë kremtuar zbutjen e masave ndaj koronavirusit me një darkë në Pragë, të marten mbrëma.

Një tavolinë e gjatë, përplot me ushqime tradicionale çeke, është vënë në qendër të Pragës, shkruan AP.

Në mesin e darkuesve mbi urën historike të Pragës ishte Eva Nesverova, e cila e ka sqaruar se përse kishte ardhur, duke thënë se dëshironte ta shijonte jetën.

Nga 1 korriku, në pjesën më të madhe të Çekisë, maskat nuk do të jenë më obligative në objekte apo transportin publik.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera