Kupa e Botës

Cana: Dëshira e Serbisë dhe realiteti i Kosovës është krejt diçka tjetër

Cana: Dëshira e Serbisë dhe realiteti i Kosovës është krejt diçka tjetër
10:19 | 28 Nëntor 2022

“Nuk kemi çfarë ti bëjmë Serbisë, ata nuk pajtohen se e kanë humbur Kosovën Ish-kapiteni i kombëtares Shqiptare, Lorik Cana, në një intervistë të dhënë për Kanal10, ka folur për Kampionatit Botëror “Katari 2022”.

Cana në këtë intervistë ka folur edhe për veprimin e kombëtares së Serbisë në ndeshjen ndaj Brazilit, ku në zhveshtore u shfaq flamuri i Kosovës si pjesë e serbisë.

“Veprimi i Serbisë në ndeshjen ndaj Brazilit nuk më bën përshtypje. Dëshira e tyre dhe realiteti i Kosovës është krejt diçka tjetër. Kosova është shtet i pavarur dhe serbët mund të jetojnë në dëshirat e tyre. Mendoj se organet kompetente do të merren me ndëshkimin e serbisë për këtë veprim”. tha mes tjerash Lorik Cana.

Prince Espresso miku më i mirë i yjeve të Sunny Hill Festival

Të tjera