Lajme

Bytyçi i PDK-së: Haskuka e mbyti Prizrenin me korrupsion

Bytyçi i PDK-së: Haskuka e mbyti Prizrenin me korrupsion
19:52 | 13 Tetor 2020

Zëdhënësi i PDK-së Avni Bytyçi, shkruan pas raportimeve se asambleisti i VV-së ka fituar tenderë nga komuna. Ai thotë se kreu i Prizrenit Mytaher Haskuka, e mbyti komunën e tij me korrupsion, edhe pse kreytari gjatë fushatës kishte premtuar të kundërtën .

Ai gjithashtu thotë se kjo komunë meriton një qeverise me të mirë, duke aluduar në partinë që përfaqëson.

Bytyçi shkruan:
Mytaher Haskuka (Myta), nuk e mbyti korrupsionin në Prizren, siç kishte premtuar Albin Kurti. Përkundrazi, Myta e mbyti Prizrenin me korrupsion!

Keq-qeverisja e Lëvizjes Vetëvendosje në këtë komunë është shndërruar në një tregim tragjik, ku keqmenaxhimi, korrupsioni e nepotizimi janë bërë personazhe kyqe të një komune e cila meriton një qeverisje më të mirë!

#PDKporikthehet

Me rastin e Black Friday, 28 Nëntorit dhe 32 vjetorin e kompanisë, Petrol Company me çmime marramendëse në derivate dhe…

Të tjera