[wp-story]

Bota/Rajoni

Bushati- Alfred Pezës: Më vjen turp që t’kam patur koleg, ti ke shitur dhe brekët!

Bushati- Alfred Pezës: Më vjen turp që t’kam patur koleg, ti ke shitur dhe brekët!
22:46 | 16 Dhjetor 2019

Një debat i ashpër është zhvilluar në emisionin Open mes gazetarit Andi Bushati dhe ish- deputetit të PS-së Alfre Peza.

Teksa po diskutohej mbi paketën anti-shpifje që qeveria kërkon të imponojë mbi median në Shqipëri, Peza e ka mbrojtur orvatjen e qeverisë, e cila tashmë është kundërshtuar nga pjesa dërrmuese e gazetarëve e madje dhe instancave ndërkombëtare.

Bushati është shprehur se i vjen turp që e ka patur koleg Pezën, madje duke i thënë se ka shitur shpirtin dhe brekët.

Pjesë nga debati:

Alfred Peza: Për sa i përket se Edi Rama do të kapë mendiat, ky është spekullimi më i madh në botë.

Andi Bushati: Dhe ju që vidhni jeni ëngjëj? Po ik ore…

Bushati: Ti ke një gjë që akoma skuqesh, kjo tregon që ke akoma ndjenja pozitive

Peza: Dhe ti ke një gjë që hollon zërin dhe tregon që ke zë koke…

Bushati: Po të mbrosh këtë, jo shpirtin por ke shit edhe brekët. Një mut beson te kjo

Bushati: Mua më vjen turp që të kam patur koleg

Peza: Dhe mua më vjen turp që të kam patur koleg ty

Bushati: Po prangaj ke dalë me 1 milion euro nga kjo histori

Peza: Edhe ti ke dalë nga, nga …Blloku

Super zbritje në “Petrol Company”

Të tjera