Bota/Rajoni

Bursat evropiane sërish në vlera të ulëta në Francë

Bursat evropiane sërish në vlera të ulëta në Francë
21:27 | 27 Korrik 2020

Bursat evropiane vazhduan sot përparimin në vlera të ulëta, duke u treguar të kujdesshme, në pritje të rezultateve të debateve rreth një plani për të mbështetur ekonominë në SHBA, ndërkohë që pandemia e COVID-19 mbetet shumë aktive në botë.

Frankfurti u mbyll në ekuilibër, ndërsa Milano me -0,21%, Londra -0,31%, Parisi -0,34% dhe Madridi me -1,70%.

Wall Street e nisi seancën më optimist, me Dow Jones që fitoi me +0,35%, Nasdaq me +0,99% dhe S&P 500 me +0,42%.

“Tensionet Kinë-SHBA po peshojnë në tregje dhe pandemia po luan një rol në ndjesinë e përgjithshme negative”, tha David Madden, analist në “CMC Markets”.

NimiTV ofron 30% zbritje për Black Friday

Të tjera