Kronika

Burri nga Malisheva sulmon gruan e tij, lirohet në procedurë të rregullt

Burri nga Malisheva sulmon gruan e tij, lirohet në procedurë të rregullt
08:57 | 14 Maj 2022

Një burrë ka sulmuar fizikisht gruan e tij në Malishevë, shkak i një mosmarrëveshjeje.

Pasi janë intervistuar, burri është liruar në procedurë të rregullt, ndërsa gruaja është dërguar tek prindërit e saj.

” Me 13.05.2022 viktima femër  kosovare ka raportuar se pas një mosmarrëveshje,  ishte sulmuar fizikisht nga bashkëshorti i saj i dyshuari mashkull kosovar. Palët janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit,  viktima është dërguar te prindërit e saj ndërsa i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin 24 orësh të Policisë./FrontOnline

Apliko online për kredi në IBAS, përfito subvencionim nga Qeveria

Të tjera