Kronika

Burri dhe kunata e rrahin gruan nga Istogu

Burri dhe kunata e rrahin gruan nga Istogu
08:58 | 20 Korrik 2021

Një grua nga Istogu ka kërkuar ndihmë mjekësore, meqenëse është sulmuar fizikisht nga bashkëshorti dhe kunata.

Përmes raportit 24 orësh, Policia ka bërë me dije se burri është dërguar në mbajtje, derisa kunata është liruar në procedurë të rregullt.

“Istog 18.07.2021 – 21:00. Viktima femër kosovare ka kërkuar ndihmë mjekësore, pasi që është sulmuar fizikisht nga bashkëshorti i saj dhe kunata (motra e burrit) të dyshuarit kosovar-e. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje, ndërsa e dyshuara është liruar në procedurë të rregullt”, thuhet në raport.

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera