×
 • Lajme
 • Lajme

  Bulliqi viziton fermerin nga Podujeva që ka mbjellur 26 hektarë me luledielli: Rendimentet këtë vit janë të begata

  FrontOnline
  11 Korrik 2024

  Kryetari i Komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi, ka vizituar fermerin Korab Sejdiu, i cili përveç grurit, ka mbjellur 26 hektarë me luledielli.

  Sipas Bulliqit, rendimentet këtë vit janë të begata.

  “Vizitë te fermeri Korab Sejdiu. Krahas të mbjellave me grurë, familja Sejdiu ka mbjellur edhe 26 hektarë me luledielli. Kënaqësi të shohësh fermerë të vyeshëm si Korabi dhe familja e tij, të cilët me përkushtim të lartë e punojnë tokën. Jemi të lumtur që rendimentet këtë vit janë të begata!  Me vizita të tilla do të vazhdojmë edhe të fermerët tjerë. Ndërkohë që, mbështetja jonë për fermerë të vyer do të jetë e vazhdueshme!”, ka shkruar ai.

  Fillon zyrtarisht Big Brother VIP Kosova 2, mirëpritet me duartrokitje nga publiku në studio
  Nga Rubrika
  Lajme13 Korrik 2024
  Kosova si shteti më i ri evropian krenohej me popullsinë më të re. Mirëpo kjo popullsi ka nisur të plaket. Dhe Kosova...
  Lajme13 Korrik 2024
  Ministria e Infrastrukturës, Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor ka bërë të ditur se ka marrë masa idhur me qarkullimin e automjeteve në vend...
  Lajme13 Korrik 2024
  Kryetari aktual i Bujanocit, Nagip Arifi edhe pas mbajtës së zgjedhjeve të 3 qershorit, thotë se nuk janë mundësitë që shqiptarëve t’iu...
  Të tjera
  Lajme13 Korrik 2024
  Presidentja Vjosa Osmani ka bërë të ditur se në margjinat e Samitit të NATO-s është takuar me Sekretarin e ri të Jashtëm...
  Lajme13 Korrik 2024
  Policia e Kosovës ka kërkuar ndihmën e qytetarëve për arrestimin e të dyshuarve për plagosjen e mbrëmshme në Pejë. Të dyshuar janë...
  Lajme13 Korrik 2024
  Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 2337 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe...
  Lajme13 Korrik 2024
  Informacionet e pakta lidhur me sekuestrimin e pronave të kryekriminelit serb, Milan Radoiçiq në veri të vendit, po konsiderohet rrezik për ndonjë...
  Lajme13 Korrik 2024
  Fituesi i zgjedhjeve në Bujanoc, Arbër Pajaziti, thotë për Front Online se janë partitë serbe ato që vendosin për kryetarin e ri të Komunës,...
  Kronika13 Korrik 2024
  Në Llapnasellë janë arrestuar pronarët e një auto-servisi dje pasi dyshohet se e kishin thyer veturën e një personi pas një mosmarrëveshjeje....

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.