Bota/Rajoni

Britaniku vrau 9 dhe plagosi shtatë mace, dënohet me më shumë se 5 vjet burg

Britaniku vrau 9 dhe plagosi shtatë mace, dënohet me më shumë se 5 vjet burg
15:00 | 30 Korrik 2021

Një ish roje sigurie është dënuar me më shumë se pesë vjet burg për vrasjen e nëntë dhe plagosjen e shtatë maceve, raporton BBC. Steven Bouquet vrau nëntë mace brenda dhe rreth Brighton midis tetorit 2018 dhe qershorit 2019, transmeton FrontOnline.

Ai plagosi shtatë me thikë. 54-vjeçari mohoi fajësinë për posedimin e një thike dhe 16 sulme, të cilat ndodhën gjatë natës.

Një gjykatë në Birmingham vendosi në qershor se Bouquet, i njohur si “vrasësi i maceve në Brighton”, ishte fajtor dhe tani e dënoi atë me pesë vjet e tre muaj burg. Gjykatësi Jeremy Gold tha se sjellja e tij ishte “mizore”.

“Ajo zgjati një kohë të gjatë dhe goditi vetëm zemrën e jetës familjare”, shtoi ai. Bouquet hodhi poshtë akuzat dhe i tha policisë se ai “nuk ishte një kërcënim për kafshët”.

Ai u kap pasi një kamera vëzhgimi, e vendosur nga pronari i njërës prej maceve të vrarë, regjistroi një sulm të ri. Fotografitë e dy maceve u gjetën më vonë në telefonin e Bouquet, dhe një thikë me ADN -në e maceve u zbulua në shtëpinë e tij./FrontOnline/

 

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera