×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Britania shënon 128 viktima të koronavirusit për 24 orë

  FrontOnline
  20 Qershor 2020

  Gjatë 24 orëve të kaluara, Mbretëria e Bashkuar i ka shënuar 128 të vdekur nga koronavirusi dhe shifra e përgjithshme e viktimave ka shkuar në 42,589.

  Në këtë shifër përfshihen rastet e shënuara në spitale, në shtëpitë e personave të moshuar dhe në vendet e tjera, shkruan “Metro UK”, transmeton Gazeta Express.

  Deri në orën 9 të mëngjesit, 7,714,201 persona janë testuar për koronavirus në Britani të Madhe dhe 303,110 prej tyre kanë dalë pozitivë.

  Vetëm gjatë 24 orëve të kaluara, autoritetet shëndetësore në këtë shtet i kanë regjistruar 230,550 persona.

  Një ditë më parë, në Britani u regjistruan 173 viktima të koronavirusit për 24 orë. Në mesin e viktimave ishte një fëmijë 12-vjeçar, i cili kishte edhe probleme të tjera shëndetësore.

  Qeveria britanike e ka ulur nivelin e alarmit nga shkalla e katërt në shkallën e tretë pas rekomandimeve nga autoritetet shëndetësore.

  Zyrtarët e lartë mjekësorë të Anglisë, Skocisë, Uellsit dhe Irlandës Veriore kanë thënë se përhapja e virusit më nuk është e madhe apo nuk është duke u rritur në mënyrë eksponenciale, por paralajmëruan se kjo nuk nënkupton që pandemia ka përfunduar.

  Po vjen “Cyber ZERO” eventi që jep përgjigje për çdo lloj kërcënimi online
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky deklaroi se Ukraina do të bëjë gjithçka për të ruajtur mbështetjen e Shteteve të Bashkuara dhe Evropës në...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Senati amerikan ka miratuar emërimin e James O’Brien si Ndihmës-Sekretar i Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike. O’Brien ka fituar besimin e 67...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Një turist slloven ka humbur jetën tragjikisht në Shkodër. Policia thotë se 65-vjeçari dyshohet se ka rënë aksidentalisht nga kalaja e Rozafës,...
  Të tjera
  Lajme04 Tetor 2023
  Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Armend Muja vlerëson se rreziku në veri ende nuk ka kaluar. Ai thotë se integriteti territorial i Kosovës...
  Lajme04 Tetor 2023
  Vetura me targa serbe me akronime të qyteteve të Kosovës qarkullojnë ende nëpër rrugët e veriut. Targa të tilla ilegale janë parë...
  Lajme04 Tetor 2023
  Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri, ka thënë se kryeministri Albin Kurti i ka përjashtuar të gjithë nga procesi...
  Lajme04 Tetor 2023
  Analisti politik dhe avokati, Azem Vlasi, i hedh poshtë pretendimet nga Serbia se Milan Radoiçiq, i cili pranoi organizimin e sulmit terrorist...
  Lajme04 Tetor 2023
  Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Anton Quni, lidhur me sulmin terrorist në Banjskë, veri të Kosovës, më 24 shtator, ka...
  Lajme04 Tetor 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka pritur në takim ministrin gjerman të Ushqimit dhe Bujqësisë, Cem Ozdemir. Atë e ka njoftuar për...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.