×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Britania regjistron më shumë se njëmijë raste të reja me COVID-19

  FrontOnline
  09 Gusht 2020

  Britania ka shënuar më shumë se 1,000 raste të reja me COVID-19 brenda 24 orëve, për herë të parë që nga qershori.

  Shifrat nga qeveria tregojnë se janë 1,062 raste të reja. Hera e fundit kur numri ishte mbi 1,000 ishte më 16 qershor.

  Britania ka shënuar rritje të infektimeve që kur ka nisur hapja e masave nga koronavirusi në qershor. Qeveria ka vendosur ta shtyjë fazën e dytë të rihapjes, e cila do të bëhej që nga 1 gushti, për dy javë.

  Numri i pacientëve të hospitalizuar vazhdon të bie, ashtu si edhe numri i vdekjeve në baza ditore. Tetë të vdekur u raportuan të dielën.

  Statistikat zyrtare të vdekjeve nga COVID-19 në Britani tregojnë 46,574 viktima, numri më i lartë në Evropë.

  Comodita nis 35 kontejnerë me dyshekë për në SHBA
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni04 Dhjetor 2023
  I ati i 14 vjeçares Vanja Gjorçevska, Aleksandar Gjorçevski sonte pas Gjykatës Penale ku ndodhej para gjykatësit në procedurë paraprake, do të...
  Bota/Rajoni04 Dhjetor 2023
  Të paktën 50 palestinezë janë vrarë nga sulmet ajrore izraelite në dy shkolla që ofronin strehim për të zhvendosurit në Daray të...
  Bota/Rajoni04 Dhjetor 2023
  Tërmeti me magnitudë 5.1 ballë është regjistruar në Turqi. Gjithashtu është shënuar edhe pasgoditje, që arrin në 4.5 ballë, brenda 3 minutave....
  Të tjera
  Vip04 Dhjetor 2023
  Gjatë spektaklit ‘Prime’ të Big Brother VIP Kosova, opinionistja Anita Haradinaj ka komentuar raportin aktual mes Santianës dhe Bucit. Ajo është zotuar...
  Vip04 Dhjetor 2023
  Opinionisiti i Big Brother VIP Kosova, Bledi Mane ka komentuar për situatën e Bucit dhe Santianës, ku ka përfshirë edhe banorët e...
  Vip04 Dhjetor 2023
  Pas marrjes së letrës nga i dashuri i Santianës, Bucit i është kërkuar të ndajë mendimin e tij rreth kësaj. Buci ka...
  Vip04 Dhjetor 2023
  Gjatë spektaklit ‘Prime’ të Big Brother VIP Kosova, është transmetuar një video material me protagonistë, dy personazhet më të komentuara këto ditë...
  Vip04 Dhjetor 2023
  Santiana sonte ka marrë një letër nga i dashuri i saj, ku përpos zhgënjimit, ai shfaqi edhe mbështetjen për të. Ai i...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Avokati i njohur Besnik Berisha, ka thënë se vrasesi armën me të cilën e ka vrarë Liridonën e kishte fshehur në sanë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.