Bota/Rajoni

Britania heq karantinën për kthimet nga dhjetëra shtete, Kosova s’përfshihet

Britania heq karantinën për kthimet nga dhjetëra shtete, Kosova s’përfshihet
16:40 | 03 Korrik 2020

Qeveria britanike e ka publikuar listën e plotë të 59 shteteve dhe territoreve që do të formojnë korridore udhëtimi me Anglinë.

Prej 10 korrikut, njerëzit që mbërrijnë në Angli përmes këtyre destinacioneve nuk do të duhët të vetëkarantinohen për 14 ditë.

Por, nëse ka udhëtarë që kanë qenë apo ndalur në një shtet që nuk është në këtë listë, atëherë ata do të duhet të vetëizolohen, shkruan “The Guardian”, raporton KOHA.

Në këtë listë është Serbia, por jo edhe Kosova.

Shtetet, ndaj të cilave është hequr kjo masë janë: Andorra, Gjermania, Zelanda e Re, Antigua dhe Barbuda; Greqia, Norvegjia, Aruba, Grenlanda, Polonia, Australia, Réunion, Austria, Guadeloupe, San Marino, Bahamet, Hong Kongu, Serbia, Barbados, Hungaria, Seuchellet, Belgjika, Islanda, Korea e Jugut, Bonaire, Sint Eustatius & Saba, Italia, Spanja, Kroacia, Xhamajka, St Barthélemy, Curaçao, Japonia, St Kitts & Nevis; Qiproja; Lihtenshtajni, St. Lucia; Republika Çeke, Lituania, St Pierre & Miquelon, Danimarka, Luksemburgu, Zvicra, Dominica, Macau, Tajvani, Ishujt Faroe, Malta, Trinidad & Tobago; Fixhi, Mauriciusi, Turqia, Finlanda, Monako, Qyteti i Vatikanit, Franca, Holanda, Vjetnami, Polinezia Franceze, Kaledonia e Re.

Prince Caffe: Hape dhe fito preminë kryesore, çdo muaj nga një Fiat 500

Të tjera