Lajme

Brenda katër ditëve 653 raste të reja me Covid-19, mbi 7 mijë raste aktive në Kosovë

Brenda katër ditëve 653 raste të reja me Covid-19, mbi 7 mijë raste aktive në Kosovë
23:34 | 21 Shtator 2021

Për dallim nga disa javë më parë ku numri i rasteve pozitive me Covid-19 arrinte shifër alarmante, në javën e fundit situata duket më e qetë.

Kështu të paktën vërehet nga të dhënat e Ministrisë së Shëndetësisë, ku brenda 24 orëve nga 5 mijë e 095 testime, 173 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19, derisa janë shënuar 7 raste të vdekjes.

Ndërsa brenda katër ditëve numri i rasteve pozitive ka arritur në 653.

Në Kosovë numri i rasteve aktive është 7 mijë e 635.

Kujtojmë se vaksinimi në Kosovë është duke vazhduar, ku prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.193.786 doza të vaksinës.

Ndërsa deri më sot 453.760 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë./FRONTONLINE/

 

https://www.facebook.com/IKSHPK/posts/4123714854423154

EKSKULZIVE: Art Motion dhe Klan Kosova fitojnë të drejtën televizive të Superligës, Ligës së parë si dhe Kupës së Kosovës 

Të tjera