Lajme

Brenda 24 orëve, 729 tiketa për shkelje të ligjit antiCovid

Brenda 24 orëve, 729 tiketa për shkelje të ligjit antiCovid
11:26 | 14 Tetor 2020

Policia e Kosovës vazhdon të gjobit qytetarët për shkelje të ligjit kundër pandemisë Covid-19. Vetëm gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 729 gjoba ndaj qytetarëve që nuk respektuan masat antiCovid.

Po ashtu një numër i madh i tiketave është shqiptuar edhe ndaj shoferëve për shkelje të rregullave të komunikacionit rrugor.

Brenda 24 orëve kanë ndodhur 25 aksidente trafiku me të lënduar dhe 37 me dëme materiale.

Apliko online për kredi në IBAS, përfito subvencionim nga Qeveria

Të tjera