Lajme

Bosnja pritet të diskutojë njohjen e Kosovës

Bosnja pritet të diskutojë njohjen e Kosovës
07:32 | 17 Shtator 2020

Në Sarajevë sot pritet të debatohet për njohjen e Kosovës dhe lëvizjen e Ambasadës së Bosnjë e Hercegovinës nga Tel Avivi në Jerusalem.

Në takimin e rregullt të Presidencës do të diskutohet edhe kriza e emigranteve në Bosnjë dhe situata epidemiologjike në vend.

Bosnja nuk e ka njohur ende Kosovën shtet për shkak të kundërshtimeve të serbëve që janë pjesë e federatës boshnjake.

Përfito FALAS një pushim për çift në Budva

Të tjera