×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Borrell: Ukraina i përket familjes sonë evropiane

  FrontOnline
  21 Nëntor 2023

  Përfaqësuesi i Lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka thënë se kryengritja e Maidanit ka shënuar historinë e përbashkët me Evropën.

  Në llogarinë e tij në plaftormën X, ai ka thënë se Ukraina i përket familjes evropiane, raporton Klan Kosova.

  “Kryengritja e Maidanit shënoi historinë tonë të përbashkët. Ukrainasit mbrojtën zgjedhjen e tyre evropiane atëherë, siç po bëjnë tani. Për liri, pavarësi dhe demokraci”, ka shkruar Borrell.

  “Evropa qëndron me Ukrainën. Atëherë, tani dhe në të ardhmen – Ukraina i përket familjes sonë evropiane”, ka shkruar diplomati evropian.

  Black Friday –  Eja dhe ndaj emocionet e zbritjes ekstreme në Comodita Home
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Burri i vdekur në Paris nga një sulm me thikë është gjerman, kurse edhe dy persona të tjerë janë lënduar me çekiç,...
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Kryeministrja italiane, Giorgia Meloni po qëndron për vizitë në Serbi ku do të pritet në një takim nga presidenti serb, Aleksandar Vuçiq....
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Një shqiptar i burgosur në Greqi, ka vdekur në qeli. Fillimisht po dyshohet se vdekja ka ardhur për shkaqe patologjike, por mjekët...
  Të tjera
  Vip03 Dhjetor 2023
  Buci, Blero, Alby, Kaderi dhe Lumbardhi kanë qëndruar bashkë dhe kanë bërë biseda të ndryshme. Ndërkohë, ka qenë Kaderi ajo që ka...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Banorja e Big Brother VIP Kosova, Linda ka treguar se çfarë e pengon te meshkujt. Këtë gjë ajo e bëri të ditur...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Banorët e Big Brother VIP Kosova, Adri, Iliriana dhe Shqipja kanë biseduar mbrëmë goxha gjatë në dhomën e gjumit. Ata pëshpëritnin teksa...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Banorët e Big Brother VIP Kosova, Blero dhe Kaderi kanë biseduar rreth jetës private të Bleros. Kaderi ishte kurioze për raportin e...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Blero dhe Kaderi kanë shpalosur detaje rreth jetës private të tyre. Kaderi ka treguar se ajo është rritur vetëm nga babai pasi...
  Vip03 Dhjetor 2023
  Teksa qëndronin në oborr Ylli, Besi dhe Santiana, Ylli thirri Ganiun për t’i treguar diçka për njërën nga banoret. Ai i tregoi...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.