×
 • Lajme
 • Lajme

  Borrell: Jemi duke punuar për një takim urgjent Kurti-Vuçiq pas ngjarjeve në Veri

  FrontOnline
  30 Maj 2023

  Përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Josep Borrell, ka konfirmuar se është duke punuar që të organizojë një takim urgjent mes kryeministrit Kurti dhe presidentit serb Vuçiq pas ngjarjeve në Veri.

  “Presim nga palët që të veprojnë me përgjegjshmëri dhe të angazhohen menjëherë në dialogun e lehtësuar për të gjetur një zgjidhje të qëndrueshme të situatës dhe të garantojnë siguri për të gjithë qytetarët.  Për këtë jam duke punuar në organizimin e një takimi urgjent të nivelit të lartë”, tha ai në një konferencë për media pas takimit me presidentin malazez./FrontOnline/

  Vlera Devolli bashkë me liderin e CDU-së në promovimin e Sara Rosner
  Nga Rubrika
  Lajme03 Tetor 2023
  Shtetet e Bashkuara të Amerikës mund të nisin hetimet ndaj Serbisë. Amerikanët janë duke verifikuar nëse grupi terrorist serb në Banjskë përdori...
  Lajme03 Tetor 2023
  Ministri i Brendshëm i Federatës së Bosnje dhe Hercegovinës, Ramo Isak, tha  se "nuk ka informacion për ndonjë armë në zonën e...
  Lajme03 Tetor 2023
  Ish-ministri i Infrastrukturës duke biseduar në një intervistë për Front Online ka folur edhe për punët që po i bënë Qeveria Kurti...
  Të tjera
  Sport03 Tetor 2023
  Real Madrid ka një krizë në qendër të mbrojtjes për momentin. Eder Militao dhe David Alaba janë të dy të lënduar, ndërsa...
  Lajme03 Tetor 2023
  Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu përmes një postimi në Facebook ka bërë të ditur se ka nënshkruar memorandum...
  Bota/Rajoni03 Tetor 2023
  Të paktën 18 persona, duke përfshirë një grua shtatzënë, u vranë në shtetin jugor të Nigerisë, Rivers, kur një rafineri ilegale nafte...
  Lajme03 Tetor 2023
  Prokuroria e Lartë Publike në Beograd tha se ka marrë në pyetje Millan Radoiçiqin, i cili, ditë më parë, pranoi përgjegjësinë për...
  Lajme03 Tetor 2023
  Ditë më parë ministrja e Jashtme, Donika Gërvalla deklaroi se Asociacioni ka vdekur. Ndryshe nga Gërvalla, presidentja e vendit, Vjosa Osmani tha...
  Vip03 Tetor 2023
  Filloreta Raçi – Fifi është bërë pjesë e edicionit të radhës të “Dancing With the Stars Albania”. Këngëtarja e njohur me këtë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.