Bota/Rajoni

Borell vetizolohet, kishte kontakt me një të infektuar me COVID-19

Borell vetizolohet, kishte kontakt me një të infektuar me COVID-19
23:36 | 13 Tetor 2020

Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politika të Jashtme dhe Sigurisë, Josep Borrell, është vetizoluar pasi që kishte pasur kontakt me një person që ka rezultuar pozitiv me koronavirus.

Përmes një postimi në Twitter, Borell tha se të dielën ka rezultuar pozitiv ndërsa tani është bë pritje të testimit të dytë.

“U informova këtë pasdite se një anëtar i delegacionit që po udhëtonte me mua dhe Janez Lenarqiqin në Etiopi javën e kaluar ka rezultuar pozitiv për koronavirus. Unë kam rezultuar negativ në kthimin tim të dielën. Jam vetizoluar në përputhje me rregullat dhe po pres testimin e dytë”, ka shkruar Borrell në Twitter.

 

 

 

Një delegacion i Prince Coffee viziton plantacionet e kafesë në Indi

Të tjera